اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36966 مورخ:[1398-04-29 10:51:01]
 مشکل بیمه دکل بندان گلوگاه حل می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:

مشکل بیمه دکل بندان گلوگاه حل می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به بحث بیمه مشاغل سخت دکل بندان از برطرف شدن این مشکل از سوی وزارتخانه خبرداد.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران اصغری  در پنجمین نشست شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران که به میزبانی فرمانداری نکا برگزار شد، با اشاره به توزیع تسهیلات مشاغل خانگی و خوداشتغالی در شرق مازندران اظهار کرد: خوشبختانه در توزیع تسهیلات در شهرهای نکا، بهشهر و گلوگاه سال گذشته ۱۰۰ درصد تسهیلات روستایی در حوزه مشاغل خانگی و خود اشتغالی جذب شد.

وی میزان اعتبار سال گذشته در حوزه مشاغل خانگی و خود اشتغالی را ۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعلام داشت در صورتی که طی چند ماه اخیر ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار سال جاری به این حوزه اختصاص داده شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پاسخ به مباحث مطرح شده نماینده شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی به اشتغال بومیان در صنایع منطقه متذکر شد: در خصوص اشتغال افراد بومی در صنایع برند شهرستان نکا باید قبول کنیم ریشه در گذشته دارد که دست ما نیست لذا دراین راستا تمام سعی خود را به کار می بندیم از نیروهای بومی شهرستان بکارگیری شود.

اصغری با اشاره به مشکل دکل بندان گلوگاهی تصریح کرد: مشکل بیمه دکل بندان از جمله مشکلات جدی حوزه شرق مازندران به شمار می رود که طی ۴۰ سال گذشته همچنان با آن روبرو هستند و همچنان دردی از آنها دوا نشد در این راستا نیز به تازگی از وزارتخانه خبر دادند مشکل بیمه مشاغل سخت دکل بندان در حال حل شدن است.

به گفته این مسئول در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران سعی شد تا ۹۵ درصد مصوبات محقق و پیگیری شود دراینصورت نیز همه ی دستگاه ها موظف هستند با تعامل مشکلات شهر و روستا را برای رفاه و آسایش حال مردم مرتفع نمایند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران نیز در ادامه این نشست گفت: رونق تولید و اشتغال از جمله دغدغه های مهم در بین مردم به شمار می آید که نقش آموزش فنی و نیروی ماهر امری بی بدلیل است که برای برون رفت از بحران بیکاری چاره ای جز آموزش و فرگیری مهارت های فنی نیست که دراین راستا مردم نیز باید به این سمت سوق داده شوند.

سید حسین درویشی اضافه کرد: به دلیل نداشتن تسهیلات و کمبود امکانات مهارت های کارآموزان فنی و حرفه ای منجر به اشتغال نمی شود لذا برای رهایی از این دست معضلات امیدواریم با مشارکت دستگاه های اجرایی با نیروهای آموزش دیده خلأ های حوزه کار و اشتغال مرتفع شود.

وی برگزاری ۳۰ کارگاه آموزشی و نمایشگاه، تجلیل از نخبگان و مدال آوران مازندران و برگزاری کافه مهارت در شهرستان ها را از جمله برنامه های برجسته اداره کل فنی و حرفه ای مازندران در هفته ترویج مهارت های فنی یاد کرد./مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا