اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36936 مورخ:[1398-04-26 10:05:01]
وضعیت فعلی صنعت مازندران مطلوب نیست/لزوم ورود نخبگان به حوزه تجاری‌سازی

وضعیت فعلی صنعت مازندران مطلوب نیست/لزوم ورود نخبگان به حوزه تجاری‌سازی

کارشناس حوزه صنعت و انرژی گفت: وضعیت فعلی صنعت در مازندران بخصوص در کشاورزی و گردشگری چندان مطلوب نیست، بی نظمی و آریتمه شهری در کنار ویلاسازی های بی قاعده نفس ساکنین جنگل را بریده است.

به گزارش مازند اصناف؛ روزبه مفیدیان در گفتگویی، با اشاره به بیش از نیم قرن سبقه صنعتی مازندران، اظهار کرد: این مورد گویای اهمیت استراتژیک و موقعیت سوق الجیشی این خطه پهناور است.

وی به صنایع موفق استان اشاره کرد و افزود: صنایعی نظیر نساجی قائمشهر، چیت سازی بهشهر، پنبه پاک کنی گلوگاه در زمره صنایع قبل از انقلاب و صنایع لبنیات و فراورده های گوشتی آمل، فولاد و چوب و کاغذ ساری و امثالهم بعد از انقلاب اسلامی از مصادیق صنعتی شدن و شروع مدرنیته در مازندران است.

مشاور بنیاد نخبگان ریاست جمهوری استان مازندران  با بیان اینکه حدود 4 هزار واحد صنعتی و بالغ بر 100 هزار نیروی فعال در این بخش فعالیت می کنند، عنوان کرد: اما متاسفانه به این تونالیته پرسود و البته سیاست محور توجه نمی شود، وضعیت فعلی صنعت در مازندران بخصوص در کشاورزی و گردشگری چندان مطلوب نیست، بی نظمی و آریتمه شهری در کنار ویلاسازی های بی قاعده نفس ساکنین جنگل را بریده است.

وی افزود: بهره گیری از پتانسیل های بخش نخبگان و جامعه دانشگاهی از یک سو واحداث بنگاه های زود بازده اقتصادی از سوی دیگر و زمینه چینی برای ترویج استارت آپ ها در نقطه مقابل، همگی مبرهن و مبسوط به این فرض هستند، که جایگاه و عرصه کنونی صنعت چندان باب میل نسل جوان و جویای کار در استان نیست.

مفیدیان به نقش 4 درصدی جامعه به طرح های نوین کشور را آمار نا امید کننده دانست و اظهار کرد:همایش های خرداد جاری، نشان داد ظرفیت های بین المللی مازندران در برابر کل ارتباطات کشوری دارای میانگین خوبی است و در کنار میراث غنی بخش گردشگری، پهنه وسیع دریا و همچنین غنای فرهیختگان و اندیشمندان در استان شرایط مناسبی را برای آینده این دهکده بهشتی متصور می کند.

وی ورود نخبگان واقعی به موضوع تجاری سازی را راهی برای پیشرفت صنایع کشور و تقطیع بیکاری در جامعه امروز برشمرد و تصریح کرد: همچنان که نمود اعتماد به جوانان در بخش صنایع دفاعی را اکنون در رسانه های دنیا به نظاره نشسته ایم و به این دقت و ذکاوت نیروی هوافضای سپاه افتخار می کنیم.

کارشناس حوزه صنعت و انرژی به سخن مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: نخبگان در راس امور هستند؛ صنعت مازندران نیازمند احیا و پوست اندازی است.

وی در پایان تغییرات مثبت در استان را  نوید بخش اتفاقات خوب خواند و گفت: اتحاد و همدلی کنونی در بدنه استان، توسعه فرودگاهی، توجه به اعتدال و توسعه یکی از نقاط برجسته و در حقیقت عطف به تصدیق امروز مازندران است./بلاغ

انتهای پیام/» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا