اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36934 مورخ:[1398-04-24 13:19:01]
 ۴۰ درصد ظرفیت بندر امیرآباد خالی است/ قطع سوآپ نفت در بندر
مدیر بندر امیرآباد:

۴۰ درصد ظرفیت بندر امیرآباد خالی است/ قطع سوآپ نفت در بندر

مدیر بندر امیرآباد میزان ظرفیت این بندر را هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: اکنون بیش از ۴۰ درصد ظرفیت آن خالی مانده است.

به گزارش مازند اصناف؛ سیاوش رضوانی صبح دوشنبه در نشست با خبرنگاران در استانداری با اشاره به فعال بودن سه بندر در استان و تأمین نیازمندی‌های کشور از طریق حمل و نقل دریایی اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰ فروند کشتی در دریای خزر تردد می‌کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت بنادر ایران در دریای خزر به نسبت کشورهای حاشیه و به روز است گفت: درحال حاضر به سمت کشتی‌های کانتینری رو به سوق و حرکت است.

وی با عنوان بندرامیرآباد در قبل از انقلاب صیادی بوده است اظهار داشت: بندر امیرآباد بندری ترکیبی و چند منظوره است وپاسخگوی رشد تبادلات کالا در شمال دریای خزر خواهد بود.

رضوانی افزود: اگر بندر امیرآباد فعال نبود بنادر شمالی با مشکل مواجه می‌شدند و سال قبل پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تن بار وارد بنادرشمالی ایران شد که ۳.۵ میلیون تن آن از طریق امیرآباد بوده است.

وی ظرفیت بندر امیرآباد را هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: سال قبل سه میلیون و ۸۰۰ هزار تن بار وارد بندر شد و در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد ظرفیت این بندر خالی مانده است.

مدیر بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه تنوع کالایی در بنادر روبه افزایش است گفت: حدود ۱۳ تا ۱۴ نوع کالا وارد بند رمی شود.

 

۹۳ درصد ساخت اسکله رورو ریلی انجام شد

وی به ساخت اسکله رورو اشاره و اضافه کرد: ۹۳ درصد ساخت این طرح انجام شده است و ایراد آن مربوط به پل مسیر ریل بوده است و برای اصلاح آن پیمانکار انجاب شده است.

رضوانی هزینه صورت گرفته برای ساخت اسکله رورو ریلی را ۸۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: تا پایان اسفندماه این پروژه بهره برداری می‌شود و در حال حاضر چهار پنج درصد از ظرفیت ریلی استفاده می‌شود و با تکمیل آن این ظرفیتب ه ۳۵ تا ۴۰ درصد می‌رسد.

وی شمار پست‌های اسکله بندر امیرآباد را ۱۵ واحد بیان کرد و گفت: انواع و اقسام کالا وارد این بندر می‌شود و روغن خوراکی از جمله اقلام وارده به آن است.

مدیر بنادر و دریانوردی بندر امیرآباد شمار نیروهای فعال در بندر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم بیش از هزار و ۸۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: میانگین روزانه ۶۰۰ کامیون برای جابجایی کالا در بندر تردد می‌کنند.

سواپ نفت تعطیل شد

رضوانی با اظهار اینکه اجرای برنامه در این بندر فاز بندی شده است گفت: تا ۱۰ سال آینده تعداد اسکله به ۲۵ واحد و میزان تناژ به ۱۵ میلیون تن خواهد رسید.

مدیر بنادر و دریانوردی امیرآباد به قطع سوآپ نفت در این بندر افزود: در حال حاضر سوخت سوآپ تعطیل شد و این سوخت پیش از این ترکمنستان تامی ن می‌شد و برنامه بر این است که صادرات سوخت از این بندر و نکا صورت گیرد.

رضوانی درباره ساخت جاده رستمکلا و بهشهر با عنوان اینکه کار اصلی بندر جاده سازی نیست افزود: ساخت جاده براساس پیگیری‌های مسئولان در دست اقدام است و ۱۲ کیلومتر از مسیر انجام شده و پیشرفت ۷۰ درصدی دارد.

وی هزینه جاده سازی و تعریض مسیر گهرباران را ۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد./مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا