اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36871 مورخ:[1398-04-19 11:04:01]
پرواز در قدیمی‌ترین فرودگاه مازندران در چرخه محدودیت‌ها

پرواز در قدیمی‌ترین فرودگاه مازندران در چرخه محدودیت‌ها

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران افزایش پروازها در فرودگاه رامسر را با توجه به اینکه طول باند فرودگاه رامسر یک‌هزار و 500 متر است دارای محدودیت عنوان کرد، همچنین فرماندار رامسر نیز راه‌اندازی باند جدید این فرودگاه را با توجه به پیشرفت 90 درصدی نیازمند اختصاص اعتبارات کلان برشمرد.

به گزارش مازند اصناف؛ شهرستان رامسر به‌دلیل بهره‌مندی از ظرفیت‌های بالا و منحصر به‌فرد گردشگری  به‌عنوان نگین و عروس ایران لقب گرفته است این درحالی بوده که هنوز زیرساخت‌های متناسب با این شهر باتوجه به حضور گردشگران فراهم نشده است.

فرودگاه این شهرستان بیش از 50 سال قدمت دارد که در ردیف یکی از زیباترین فرودگاه‌های کشور جای گرفته که با توجه به قرارگیری در حاشیه دریای خزر استفاده بهینه‌ای از این ظرفیت نمی‌شود.

امروزه با توجه به پیشرفت‌های روزافزون در زمینه‌های مختلف از جمله ارتباطی و زیرساخت‌های راه، سهولت و آسانی تردد و صرفه‌جویی در وقت خواسته به‌حقی است اما چنین شرایطی در عروس شهرهای ایران آنچنان که شایسته این شهرستان باشد وجود ندارد.

نخستین موضوع در بحث رونق و توسعه گردشگری آن هم برای استان مازندران بحث توجه به زیرساخت‌های جاده‌ای است که باید برای استفاده بهینه از ظرفیت هوایی فرودگاه رامسر که هنوز نتوانسته جایگاه خود را آن‌چنان که باید در رشد و توسعه مازندران پیدا کند.

فصل تابستان است و مسافران از راه‌های دور و نزدیک وارد شهرهای مازندران ازجمله رامسر می‌شوند  که ضرورت دارد مسؤولان در ارتباط با بهبود وضعیت پروازها در فرودگاه رامسر تلاش کنند

 

*محدودیت افزایش پروازها در فرودگاه رامسر

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران در این باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: افزایش پروازها در فرودگاه رامسر با توجه به اینکه طول باند یک‌هزار و 500 متر بوده با محدودیت مواجه است.

سعدالله وطن‌خواه با بیان اینکه باید موانع باند جدید برطرف شود، افزود: در این صورت ظرفیت پرواز بیشتری خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اگر شرایط جوی مشکلی برای پروازها ایجاد نکند، پرواز انجام خواهد شد ولی پروازها در مسافت دور پاسخگو نیست که باید از ظرفیت باند جدید استفاده شود.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران بیان کرد: همچنین موضوع دیگر اینکه ساخت مستحدثات اطراف باند اعتبارات کلان می‌خواهد.

این مسؤول با اشاره به اینکه به دنبال رفع موانع پروازی هستیم، تصریح کرد: طول باند جدید این فرودگاه 2 هزار و 700 متر است که به‌دلیل مشکلات نمی‌توان از طول باند موثر استفاده شود.

وطن‌خواه در پایان گفت: بهره‌برداری از باند جدید فرودگاه رامسر مستلزم بحث‌های کارشناسی و تامین منابع است که تمام تلاش خود را در این زمینه بکار می‌گیریم.

 

*باند قدیم فرودگاه رامسر قابلیت جابجایی مسافران زیاد را ندارد

فرماندار رامسر در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: رامسر شهر گردشکری و مسافرپذیر است که سالانه میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

محمد آزاد با بیان اینکه فرودگاه رامسر از قدیمی‌‌ترین فرودگاه‌های شمال کشور است، افزود: باند قدیم در این فرودگاه فعال بود که تصمیم گرفته شد تا باند جدید احداث شود.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی باند جدید فرودگاه رامسر، اضافه کرد: رفع موانع پروازی قبل و بعد باند انجام نشد و طول باند قدیم یک‌هزار و ۵۰۰ متر است که فقط پاسخگوی هواپیماهای ای پی آر است که با توجه به شرایط موجود پاسخگوی تعداد بالای مسافران نیست.

فرماندار رامسر با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی باند جدید فرودگاه رامسر، خاطرنشان کرد: در حال حاضر باند قدیم قابلیت جابجایی مسافران زیاد را ندارد که با اختصاص اعتبارات کلان باید شرایط بهره‌برداری از باند جدید فراهم شود.

به گزارش فارس، فرودگاه رامسر با توجه به جایگاه گردشگری این شهرستان باید به‌عنوان یک زیرساخت مهم مورد توجه قرار گیرد که در صورت تحقق این مهم زمینه توسعه و رونق بیشتر گردشگری در عروس شهرهای ایران فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا