اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36860 مورخ:[1398-04-18 10:54:01]
کم‌رونقی بازار پُرمیوه تابستانی مازندران

کم‌رونقی بازار پُرمیوه تابستانی مازندران

بازار میوه مازندران پُر از میوه‌های رنگارنگ و تازه این فصل از سال است ولی همچنان رونقی ندارد.

به گزارش مازند اصناف؛ بازار میوه مازندران پُر از میوه‌های رنگارنگ و تازه این فصل از سال است ولی متاسفانه همچنان رونقی ندارد.

اگر سری به بازار میوه مازندران بزنیم می‌بینیم محصولات و میوه‌های فصل نیز از قیمت خوبی برخوردار بوده اما همچنان رکود بر بازار حاکم است.

باتوجه به مشکلات و فشارهای اقتصادی باتوجه به میوه جز اولویت نیست مردم بیشتر در تلاش هستند اولویت‌های اساسی را خریداری کنند و از خرید میوه باز می‌مانند.

با وجود اینکه میوه از قیمت مناسبی برخوردار است و کشاورزان حتی به دریافت هزینه‌های خود اکتفا کردند که در مواردی حتی به این درآمد حداقلی نیز نمی‌رسند اما باز هم سبدهای خرید خالی از میوه است، به‌طوری‌که با در برنامه غذایی به خرید یک نوع میوه کفایت می‌شود.

مردم برای خرید میوه تا سایر محتاج روزانه تلاش می‌کنند سایر مایحتاج را در سبد غذایی خود قرار دهند و از خرید میوه صرف‌نظر می‌کنند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران در این‌باره اظهار کرد: قیمت امروز خیار، گوجه و پیاز 2هزار، سیب‌زمینی‌ 7هزار، شابلون و شلیل 6هزار، هلو 10هزار، موز، آلبالو، سیب گلاب و زردآلو 10هزار، گیلاس 15هزار و کاهو و کلم 2هزار و 500 تومان است.

امیرحسین فخرآوران افزود: باوجود اینکه در فصل برداشت سیب‌زمینی هستیم اما قیمت این محصول به بیش از 10هزار تومان رسید که دلیل افزایش قیمت نیز بحث صادرات است.

وی اضافه کرد: هر زمان جلوی صادرات گرفته شود شاهد روند کاهشی قیمت این محصول در بازار خواهیم بود.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران با اعلام اینکه بازار همچنان رونقی ندارد، تصریح کرد: دلیل این است که مردم مایحتاج خود را اولویت‌بندی می‌کنند که در مقابل کالاهای اساسی میوه جز اولویت نیست./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا