اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36820 مورخ:[1398-04-11 11:39:01]
 برخورد با مسافران بدحجاب در فرودگاه‌ها/مسافران بدحجاب با حکم دادستانی ممنوع‌السفر می‌شوند
مدیرکل فرودگاه‌های مازندران خبر داد

برخورد با مسافران بدحجاب در فرودگاه‌ها/مسافران بدحجاب با حکم دادستانی ممنوع‌السفر می‌شوند

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران از برخورد با کشف حجاب در محیط فرودگاه‌ها خبر داد و گفت: در مواردی که فرد اقدام به لجاجت کند، امکان لغو سفر وی با حکم دادستانی نیز وجود دارد.


به گزارش مازند اصناف؛ سعدالله وطن‌خواه طی گفت‌وگویی از برخورد با کشف حجاب در محیط فرودگاه‌ها خبر داد.

وی با بیان اینکه در مورد برخورد با کشف حجاب ما دستورالعمل سازمانی داریم؛ افزود: مأموران پلیس فرودگاه در صورت مشاهده کشف حجاب و در مواردی که پوشش افراد مروج مدل‌های غربی باشد، حتماً با آن برخورد خواهند کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل شورای حجاب و عفاف کشور در فرودگاه‌ها نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی مکلف است تا با بدحجابی و کشف حجاب برخورد کند.

وطن‌خواه متذکر شد: بیشتر برخوردها به صورت تذکر لسانی است و تاکنون موردی در خصوص کشف حجاب در محیط فرودگاه‌های استان مشاهده نشده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما با این توضیح که عمده موارد کشف حجاب در داخل هواپیما صورت می‌گیرد و شما چه برخوردی با این افراد می‌کنید؛ بیان کرد: آنچه در داخل هواپیما رخ می‌دهد در حیطه وظایف شرکت‌های هواپیمایی و مهمانداران است؛ اما آنچه از زمان ورود و چه در زمان خروج مسافران در این رابطه در محیط فرودگاه رخ می‌دهد، در حیطه پلیس فرودگاه است و غالبا با تذکر لسانی رفع می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران در پاسخ به این سوال که آیا دستورالعملی برای منع سفر افراد بدحجاب یا بی حجاب وجود دارد یا خیر؛ گفت: در مواردی که فرد پس از تذکر لسانی، لجاجت کرد و فرد از رعایت حداقل‌هایی که تعریف شده است، علیرغم تذکر پلیس خودداری کرد، بنا به دستورالعمل قضایی و با حکم دادستانی که طی تماس و اطلاع رسانی ماموران انتظامی در خصوص شرایط مسافر متخلف به این مقام قضایی داده می‌شود، شرایط لغو سفر با حکم مقام قضایی وجود دارد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا