اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3680 مورخ:[1392-03-22 10:08:01]
 حضور حداکثری و عمومی مهم‌ترین مسئله است/ باید در مقابل خواسته‌های نامشروع بیگانگان ایستاد
رهبر انقلاب در دیدار قشرهای مختلف مردم:

حضور حداکثری و عمومی مهم‌ترین مسئله است/ باید در مقابل خواسته‌های نامشروع بیگانگان ایستادحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تاکید کردند: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، از هر چیز دیگر برای کشور مهم‌تر است و ملت با حرکت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات، و دشمن را بار دیگر ناکام و ناامید خواهد کرد.

به گزارش نجبا از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای صبح امروز(چهارشنبه) در خجسته میلاد اسوه «عشق و ایمان و ایثار» حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، قانونگرایی را گفتمان تحسین‌برانگیز ملت در انتخابات ۲۴ خرداد خواندند و با تجلیل از شور و شوق مبارک مردم برای شرکت در انتخابات تأکید کردند: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، از هر چیز دیگر برای کشور مهم‌تر است و ملت با حرکت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات، و دشمن را بار دیگر ناکام و ناامید خواهد کرد.

ایشان با تبریک میلاد پربرکت حضرت امام حسین(ع) شور و اشتیاق انتخاباتی ملت را نشان‌دهنده شکل‌گیری حماسه سیاسی برشمردند و افزودند: حماسه سیاسی از همین امروز شروع شده و ان‌شاءالله روز جمعه با امید، توکل و همت مردم، به نقطه اوج خود خواهد رسید و به معنای واقعی تحقق خواهد یافت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات ۲۴ خرداد را برخوردار از رنگ و بویی خاص دانستند و افزودند: دشمنان اسلام و انقلاب و ایران، همه امکانات مالی، رسانه‌ای و سیاسی خود را بکار گرفتند تا مردم را از نظام جدا و به «انتخابات و دستگاه برگزارکننده آن» بدبین کنند اما ملت روز جمعه با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات می‌کند و با نمایش قدرت عظیم خود، دشمن را بار دیگر شکست‌خورده و مأیوس خواهد ساخت.

ایشان، انتخابات ۲۴ خرداد را تجربه‌ای مهم و بزرگ برای ملت ایران برشمردند و خاطرنشان فرمودند: حضور یکپارچه، متحد، پرشور، قدرتمند و امیدوارانه ملت در انتخابات و حفظ و تقویت اعتماد متقابل مردم و مسئولان موجب یأس دشمن، کاهش فشارها و از دست رفتن کارایی دشمن می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی روال انتخابات را تا امروز روالی خوب خواندند و افزودند: گفتمان مردم در این انتخابات، قانونگرایی است و همه مردم در همه جا از ضرورت پایبندی به قانون سخن می‌گویند که این مسئله، بسیار باارزش و برجسته است.

ایشان، عدم تبعیت از قانون را مبنای حوادث سال ۸۸ دانستند و خاطرنشان کردند: مردم و کشور از آن بی‌قانونی لطمات فراوان دیدند و این واقعیت باعث شده، ملت در انتخابات پیش رو درباره ضرورت قانونگرایی، کاملاً حساس باشد.

رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: مسئولان و نامزدهای مختلف و محترم هم تاکنون جهات قانونی را رعایت کرده‌اند که ان‌شاءالله این روند ادامه خواهد یافت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، سخنان هشت نامزد با هشت گرایش و هشت نوع نگاه را در مناظره‌های صدا و سیما، باعث آگاهی مردم از افکار و دیدگاه‌های مختلف نامزدها و نشان‌دهنده آزادی بیان در ایران اسلامی خواندند و با قدردانی از این حرکت مفید و باارزش رسانه ملی افزودند: تهمت‌زنندگان به نظام جمهوری اسلامی سال‌ها نعره می‌زدند که در ایران آزادی نیست و تریبون نمی‌دهند اما اکنون خجالت‌زده شده‌اند.

رهبر انقلاب حضور کامل همه جریان‌های سیاسی و فکری کشور در مناظره‌ها و بیان دیدگاه‌های متفاوت را از نقاط قوت انتخابات امسال دانستند و افزودند: البته من درباره بعضی حرف‌هایی که در مناظره‌ها زده شد، حقایق و مطالبی دارم که ان‌شاءالله بعد از انتخابات بیان خواهم کرد اما به هر حال این حرکت خیلی خوب و خوشحال‌کننده بود.

ایشان گرایش‌های پرشور مردم در انتخابات امسال را مشابه شور و شوق انتخابات سال ۸۸ خواندند و در عین حال افزودند: خوشبختانه امسال از بی‌ادبی و بی‌احترامی که گاه در احساسات و گرایشات سال ۸۸ بروز می‌کرد، خبری نیست که این پیشرفت بسیار باارزش را باید شکرگزاری کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی را مهمترین و اولین توصیه و خواست خود اعلام و تأکید کردند: این حضور عمومی، از هر چیز دیگر برای کشور مهم‌تر است و به همین علت حتی کسانی که فقط دلبسته به ایران هستند، باید در انتخابات حضور یابند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: هیچ کس از تقدیر الهی ملت در روز جمعه خبر ندارد اما منتخب ملت هر قدر با آرای بیش‌تر و محکم‌تری انتخاب شود، می‌تواند با قدرت بیش‌تر در مقابل دشمنان کشور و ملت بایستد و از منافع ملی دفاع کند.

معظم‌له خاطرنشان کردند: عرصه بین‌المللی، عرصه تعارف و رودربایستی نیست و هر قدر شما ضعف نشان دهید و عقب بنشینید، دشمن جلوتر می‌آید.

رهبر انقلاب در اثبات واقعیت یادشده فرمودند: گاهی به خاطر مصلحت، بعضی حرف‌ها را قبول کردیم اما دشمن پا روی حرف خودش گذاشت و با جسارت بیش‌تر جلو آمد، بنابراین باید در مقابل خواسته‌های نامشروع بیگانگان با قدرت ایستاد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پایداری و استقامت در مقابل دشمن بین‌المللی را نیازمند «اعتماد به ملت شجاع و رشید ایران، اتکا به عزت ملی، توکل به خدا و حسن ظن به وعده‌های پروردگار» خواندند و افزودند: باید در راه پرعزتی که ملت و نظام انتخاب کرده‌اند، عاقلانه و مدبرانه پیش رفت.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان بیانات‌شان درباره انتخابات، ابراز امیدواری کردند امتحان مهم روز جمعه به فضل الهی و در پرتو حضور پرشور و یکپارچه ملت در پای صندوق‌های رأی، به آزمون موفق و پیروز دیگری برای ملت ایران و نظام اسلامی تبدیل شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از بیانات‌شان روز با عظمت سوم شعبان را پرتوی از عظمت قیام بی‌نظیر حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام دانستند و افزودند: امام حسین علیه‌السلام برای بقای اسلام و باقی ماندن ظلم‌ستیزی بعنوان یک اصل در تاریخ بشریت با فداکاری بزرگ و تقدیم جان خود و عزیزان خود و اسارت خانواده و حرم اهل بیت علیهم‌السلام، الگویی پرشکوه و ماندگار در مقابل همه بشریت قرار دادند.

ایشان سراسر زندگی حضرت امام حسین علیه‌السلام را درس و الگو خواندند و خاطرنشان کردند: البته عظمت حادثه کربلا و درخشندگی آن به قدری است که همه نورها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: مهم‌ترین درس قیام امام حسین علیه‌السلام آمادگی همیشگی برای اقامه حق و عدل، و مقابله دائم و همه‌جانبه با ظلم و ستم است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: کسی که در مسیر امام حسین علیه‌السلام قدم می‌گذارد باید آماده شهادت باشد البته حرکت در این مسیر همیشه به شهادت منجر نمی‌شود اما در هر حالت موجب سعادت و عزت است.

ایشان با اشاره به حرکت قاطبه ملت ایران در مسیر حرکت حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام خاطرنشان کردند: ملت ایران با روحیه حسینی و عاشورایی وارد میدان شد و توانست یک بنای ظلم ملّی و بین‌المللی را ویران و بجای آن یک بنای رفیع اسلامی را پایه‌گذاری کند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ملت ایران، این مسیر را تا به امروز ادامه داده است و پیشرفت‌های ملت نیز به دلیل حرکت در همین مسیر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تفاوت بسیار زیاد ایران ۵۷ با ایران ۹۲ و پیشرفت‌های چشمگیر در علم، سیاست، امنیت، امید، اعتماد به نفس و تأثیرگذاری در حوادث منطقه و جهان تأکید کردند: ملت ایران اکنون به مرحله‌ای رسیده است که در مسیر سعادت و عزت پیش می‌تازد و به فضل خدا این حرکت، پرشتاب‌تر خواهد شد.

ایشان همچنین با اشاره به فضیلت ماه شعبان بعنوان ماه عبادت و توسل و مناجات افزودند: باید از برکات این ماه بزرگ بویژه مناجات شعبانیه برای ارتباط بیشتر با خدا و جلب رحمت و مغفرت الهی استفاده کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، راه عزت و عظمت ملت ایران را توکل به خدا و ارتباط با پروردگار دانستند و خاطرنشان کردند: نقش ارتباط با معدن نور و عظمت بسیار فراتر از تکیه صرف بر محاسبات مادی و دنیوی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای وضع کنونی دنیای غرب را نمونه غفلت از ارتباط با خداوند برشمردند و افزودند: با این که مستکبران عالم، دارای محاسبات مادی و دنیوی دقیقی هستند اما هر روز مشکلات و ضعف‌های آنها بیشتر می‌شود و این مشکلات روزافزون، سرانجام تمدن غرب را از پا خواهد انداخت.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا