اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36759 مورخ:[1398-04-05 11:49:01]
شناسایی دو فروشگاه عرضه پرندگان تاکسی درمی در آمل
رئیس محیط زیست آمل مطرح کرد

شناسایی دو فروشگاه عرضه پرندگان تاکسی درمی در آمل

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل گفت، دو فروشگاه محصولات صنایع دستی که همزمان برخی پرندگان تاکسیدرمی شده را نیز به مشتریان خاص می فروختند، شناسایی شدند.

به گزارش مازند اصناف؛ مهدی کشاورزیان  با اشاره به شناسایی دو فروشگاه عرضه پرندگان تاکسی درمی شده اظهار داشت: صاحبان این دوفروشگاه، با حضور مأموران یگان حفاظت محیط اداره زیست آمل درعرضه پرندگان تاکسیدرمی شده در فروشگاه شأن شناسایی و کشفیات آن نیز توقیف شد.

وی اضافه کرد، در این رابطه تعداد ۳۰ قطعه کاکایی، ۹ قطعه بوتیمار و ۸ قطعه سار کشف وضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل ادامه داد، متخلفان عرضه وفروش حیوانات تاکسیدرمی شده طبق جرایم مشمول بندج ماده ۱۰ قانون شکار و صید مجازات نقدی که جزای آن از سه میلیون ریال تا ۱۵ میلیون ریال و مجازات کیفری حمل، عرضه و فروش و صید جانوران وحشی زنده یا کشته شده و اجزای آنها بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست جرم محسوب می‌شود.

کشاورزیان گفت: برای متخلفان این بخش مجازات حبس از یک تا سه ماه نیز درقانون مشخص و تعیین شده است.

وی یادآورشد، همچنین درصورت صدور رأی قضائی متخلفین طبق مصوبه شورایعالی محیط زیست مبلغ ۱۸۱ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را نیز به حساب خزانه دولت واریز کنند.

کشاورزیان گفت، که همه درقبال حفاظت از محیط زیست مسئول هستند و شهروندان می‌توانند، به منظور حفظ و بقای حیات وحش ارزشمند که در معرض انواع تهدیدها هستند چنانچه موارد تخلفاتی مشابهی را مشاهده به اداره محیط زیست آمل اطلاع دهند./مهر

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا