اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36738 مورخ:[1398-04-03 11:47:01]
 رمدانی: افزایش تعداد بنگاه در برخی محلات به دلیل رونق ساخت و ساز است

رمدانی: افزایش تعداد بنگاه در برخی محلات به دلیل رونق ساخت و ساز است

نائب رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران گفت: وجود حدود 50 بنگاه معاملات ملکی در محله‌های قرق٬کوی شفا و سیدالشهدا به‌دلیل همین برداشته شدن سقف واحدهای صنفی است که علتش این است که در این منطقه دارد ساخت‌وساز جدید اتفاق می‌افتد.

به گزارش مازند اصناف؛ افزایش خرید، فروش، رهن و اجاره مسکن نیز این روز‌ها بازار متنوع و متفاوتی را برای واسطه‌ها پدید آورده است؛ واسطه‌هایی که برخی از آنها به نظر می‌رسد باوجود اصرار برخی مسوولان متولیان نظارت و کنترل بر فعالیت مشاوران املاک، قاعده و قانون خود را دارند.

رشد‌‌ قارچ‌گونه بنگاه‌های معاملات ملکی موجب افزایش قیمت مسکن است، آنچه این روزها همزمان با افزایش حجم معاملات مسکن اعم از خرید‌‌ و فروش و رهن و اجاره موجبات نارضایتی مرد‌‌م را فراهم کرد‌‌ه،گرفتن مبالغ سنگین از موجران، مستاجران، خرید‌‌اران و فروشند‌‌گان واحد‌‌های مسکونی یا تجاری به‌عنوان حق کمیسیون از سوی بنگاه‌های معاملات ملکی است.

منطقه کوی شفا٬ قرق و سیدالشهدا شهر ساری به‌دلیل داشتن موقعیتی مناسب و زمین‌های در حال تفکیک٬ محلی برای تاخت‌وتاز و سوءاستفاده تعداد معدودی دلال در پوشش بنگاه معاملات با هدف کسب سودهای کلان تبدیل شده ‌است.

اینکه آیا این دفاتر جواز کسب دارند یا خیر هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد! البته ناگفته نماند؛ لزوم ورود دادستانی به موضوع تغییر کاربری و تفکیک زمین‌های کشاورزی موجب کوتاهی دست برخی سودجویان می‌شود.

نائب رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: دولت به‌منظور کمک به اشتغال سقف واحدهای صنفی را برداشته که برداشتن آن نه تنها کمکی به اشتغال نبوده بلکه خودش موجب بیکاری بسیاری از واحدهای کسبی شده است.

عباس رمدانی افزود: وجود حدود 50 بنگاه معاملات ملکی در محله‌های قرق٬کوی شفا و سیدالشهدا به‌دلیل همین برداشته شدن سقف واحدهای صنفی است که علتش این است که در این منطقه دارد ساخت‌وساز جدید اتفاق می‌افتد.

وی اضافه کرد: درآمد این واحدها نیز در حد دریافت کمیسیون است که درصد زیادی نیست و مبلغ آن نیز مشخص شده است.

نائب رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران تصریح کرد: موضوع مهم این است که قیمت‌ها درحال افزایش بوده که به بحث تورم برمی‌گردد.

رمدانی در پاسخ به این سؤال آیا مشاور املاکی بدون مجوز اجازه فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: اینکه واحدهای کسبی بدون دریافت مجوز اقدام به راه‌اندازی کسب و کار کنند با آنان به شدت برخورد می‌شود باید قبل از فعالیت دارای پروانه کسب باشند اما مردم هم هوشیار باشند به واحدهای کسبی مراجعه کنند که مطمئن باشند دارای پروانه و مجوز کسب است./فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا