اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36728 مورخ:[1398-04-01 14:56:01]
سکوت و بی‌مهری مسئولان استانی به روز ملی اصناف؟!
به مناسبت یکم تیرماه روز ملی اصناف؛

سکوت و بی‌مهری مسئولان استانی به روز ملی اصناف؟!

در حالی امروز یکم تیرماه، روز ملی اصناف نامگذاری شده است که نه در رسانه‌های خبری و نه در پایگاه‌های الکترونیکی دستگاه‌های گوناگون استان از ادارات سازمان صنعت و معدن گرفته تا استانداری مازندران و همچنین نمایندگان مجلس، خبری از تبریک خشک و خالی این روز و یا پرداختن به خدمات و نقش این قشر زحمتکش و تاثیرگذار نیست.

به گزارش مازند اصناف؛  در تقویم رسمی کشور، بسیاری از روزها به نام گروه یا قشری از مردم از معلمان و پزشکان گرفته تا کارگران و دانشجویان نامگذاری شده است و از این‌رو، اول تیرماه؛ به روز ملی اصناف نام‌گذاری شده است.

اصناف اگرچه به ظاهر به کسب و کار مردم گره خورده است و با محل معاش آنها در ارتباط است، اما برخی آن را بزرگ‌ترین نهاد مدنی می‌دانند که اداره آن به دست خود مردم است و تاثیرگذار در سرنوشت  مردم است و جامعه.

توزیع کالاها از جمله اصلی‌ترین مسئولیت‌هایی است که به‌عهدهٔ اصناف است. در واقع اصناف مجموعه‌ای از تشکل‌های اجتماعی و سیاسی است که از زمان انقلاب مشروطه و حتی قبل از آن در حوادث متعدد می‌توان رد پایشان را جست‌وجو کرد تا زمان انقلاب اسلامی. بعد از آن هم اصناف نه بی‌تفاوت از تحولات جامعه بودند و نه از تبعات آن بی‎نصیب. جنگ، تحریم، ورشکستگی به دلیل سیاست‌گذاری همه آن مشکلاتی است که بر بدنه اصناف می‎توان نشانی از آنها جست‎وجو کرد.


اصناف که به فرموده امام خمینی (ره) بازوان قدرتمند انقلاب اسلامی نامیده شدند همواره طی ادوار گوناگون انقلاب و در بزنگاه‌های مختلف، با حضور پرشور و با بصیرت خود، پای پیمان و عهد خود با انقلاب ایستادند و بارها و بارها وفاداری و نقش لاینفک خود را به نظام ثابت کردند.


از اعتصابات دوران انقلاب گرفته تا کمک رسانی به جبهه‌های جنگ گرفته، از حضور پرشور در راهپیمایی‌ها گرفته تا کمک رسانی‌ها به انواع حوادث و بلایای طبیعی که آخرین نمونه آن به سیل اخیر در کشور بر می‌گردد، نمونه‌های بسیار سر انگشتی، حضور فعال و پر رنگ اصناف در حوادث گوناگون سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور است.


از جمعیت بیش از 3 میلیون نفری صنوف گوناگون در کشور چیزی نزدیک به 150 هزار واحد صنفی اعم از دارای پروانه و فاقد پروانه در استان مازندران مشغول فعالیت هستند و در حالی امروز یکم تیرماه، روز ملی اصناف نامگذاری شده است که نه در رسانه‌های خبری و نه در پایگاه‌های الکترونیکی دستگاه‌های گوناگون استان از ادارات سازمان صنعت و معدن گرفته تا استانداری مازندران و همچنین نمایندگان مجلس، خبری از تبریک خشک و خالی  این روز و یا پرداختن به خدمات و نقش این قشر زحمتکش و تاثیرگذار نیست.


در حالیکه که این قشر همواره در تمام جریانات سیاسی و اقتصادی از انتخابات و انتصابات گرفته تا همراهی با مسئولان در ساماندهی اوضاع اقتصادی همکاری و مشارکت پر رنگ و دائمی داشته و دارند و جز پیشگامان تبریک و برگزارکنندگان گرامیداشت‌های گوناگون وقایع مختلف هستند اما بی مهری به این قشر، با هیچ توجیه و دلیلی پذیرفته نیست.


انتظار می‌رفت در این روز، مسئولان دستگاه‌های اجرایی و دولتی استان حتی با صدور یک پیام تبریک و  رسانه‌های خبری استان با پرداختن به نقش و جایگاه این قشر در وقایع گوناگون، به پاس تمام زحمت‌ها و تلاش‌های این قشر انقلابی در تمام ادوار پس و پیش از انقلاب، دین و ارجمندی خود را به این قشر ادا می‌کردند!


پایگاه اطلاع رسانی مازند اصناف به سهم خود این روز را به تمامی صنوف استان تبریک و روزگاری خوش و پر برکت را برای تمامی بازاریان متدین و با انصاف استان آرزو می‌کند.


انتهای پیام/


» برچسب ها : , بی مهری , مسئولان , دستگاه‌ها , مازندران , روز , ملی , اصناف , بی مهری , مسئولان , دستگاه‌ها , مازندران , روز , ملی , اصنافمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا