اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36726 مورخ:[1398-04-01 14:48:01]
خسارت چندباره آتش‌سوزی در شهرک صنعتی جویبار/مسئولان کی دست به کار می‌شوند؟
چند کارخانه دیگر باید قربانی شوند؟

خسارت چندباره آتش‌سوزی در شهرک صنعتی جویبار/مسئولان کی دست به کار می‌شوند؟

نبود امکانات آتش‌نشانی در شهرک صنعتی و شهر کوهی‌خیل جویبار 80 درصد کارخانه پروفیل آلومنیوم در شهرک صنعتی جویبار را تبدیل به خاکستر کرد این در حالی است که این کارخانه جزء سه کارخانه تولید پروفیل آلومینیوم استان مازندران بوده است.

به گزارشمازند اصناف؛ شروین دهستانی مدیر کارخانه پروفیل آلومنیوم در شهرک صنعتی جویبار در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به آتش‌سوزی هفته گذشته در این کارخانه، گفت: این کارخانه جزو سه کارخانه تولید پروفیل آلومینیوم در استان مازندران با حدود ۴۰ پرسنل در مازندران است که در آتش‌سوزی اخیر نزدیک به ۸۰ درصد کارخانه تبدیل به خاکستر شد.

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی جویبار با وجود فعالیت واحدهای صنعتی بی‌شمار به امکانات آتش‌نشانی مجهز نشده است، اظهار کرد: هنوز علت دقیق حادثه و میزان برآورد کلی خسارت مشخص نشده است.

علی اصغر قاسمی شهردار کوهی‌خیل در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه بارها نبود تجهیزات و ماشین آتش‌نشانی را به گوش مسئولان رساندیم، گفت: اختصاص امکانات و تجهیزات براساس جمعیت شهری بیش از دو هزار نفر بوده اما در عمل پوشش سقف جمعیتی در شهر کوهی خیل نزدیک به ۳۰ هزار نفر است.

قاسمی تصریح کرد: تجهیزات و امکانات شهرداری کوهی‌خیل پاسخگوی آتش سوزی‌های احتمالی شهرک صنعتی نیست و استفاده از این امکانات در حدی است که میزان شعله‌وری آتش را کاهش دهیم نه اینکه مهارش کنیم.

وی تأکید کرد: نگاه توزیع منابع و امکانات براساس جمعیت ساکن است که جزء ایرادات توزیع اعتبارات در سطح کشور است.

گفتنی است شهرک صنعتی جویبار در زمینی به مساحت 91 هکتار و 94 واحد صنعتی و تولیدی است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا