اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36725 مورخ:[1398-04-01 14:25:01]
بی‌دقتی معاون سازمان صمت مازندران در صدور مجوز معدن/برای هیچ مدیری در زمینه گرانی پرونده قضایی تشکیل نشد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران:

بی‌دقتی معاون سازمان صمت مازندران در صدور مجوز معدن/برای هیچ مدیری در زمینه گرانی پرونده قضایی تشکیل نشد

دادستان مرکز مازندران در خصوص دستگیری معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: یک پرونده‌ای در خصوص یکی از معادن در دادسرای آمل تشکیل و قاضی پرونده معتقد بود مجوزی که برای معدن شن و ماسه صادر شد با بی‌دقتی قانونی صورت گرفته و معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را احضار و تفهیم اتهام کردند و اکنون پرونده در حال رسیدگی است.

به گزارش مازند اصناف؛ سید یونس حسینی‌عالمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آزادسازی سواحل 10 سال است که در حال پیگیری است، اظهار کرد: مشکلاتی در روند پیاده کردن نقشه‌های آزادسازی ساحل وجود دارد که حریم 60 متری ساحل باید پیاده شود.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از ساحل هنوز نقشه آن ارائه نشده است، افزود: نشست کارشناسی آزادسازی سواحل در استانداری برگزار شد و مقرر شد ابتدا به نهادها اعلام شود تا حریم قانونی دریا را رعایت کنند و اگر این حریم را رعایت نکردند طبق دستور دادستان کل کشور و وزیر کشور با رعایت دقت این وظیفه را انجام خواهیم داد.

دادستان مرکز مازندران با بیان اینکه با آغاز آزادسازی سواحل از قوه قضائیه خواستیم بگوییم در آزادسازی سواحل تعارفی نداریم و همه به قانون عمل خواهیم کرد، ادامه داد: سواحل جزو حقوق مردم است و مردم باید به کل ساحل دسترسی داشته باشند.

حسینی عالمی با بیان اینکه سواحل مازندران آزاد خواهد شد و این مسئله با جدیت پیگیری می‌شود، تصریح کرد: اگر هر دستگاهی طی یک ماه اخیر به قانون آزادسازی سواحل تمکین نکند با آن برخورد می‌شود.

*بی‌دقتی معاون سازمان صمت مازندران در صدور مجوز معدن

وی  در خصوص دستگیری معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران و آیا مدیرکل صمت استان نیز در این پرونده نقشی داشته و یا خیر گفت: یک پرونده‌ای در خصوص یکی از معادن در دادسرای آمل تشکیل و قاضی پرونده معتقد بود مجوزی که برای معدن شن و ماسه صادر شد با بی‌دقتی قانونی صورت گرفته و معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را احضار و تفهیم اتهام کردند و اکنون پرونده در حال رسیدگی است.

دادستان مرکز مازندران تصریح کرد: مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در راستای تخلف معاونش به دستگاه قضایی احضار و تحقیق هم نشده است.

*برای هیچ مدیری در زمینه گرانی پرونده قضایی تشکیل نشد

دادستان عمومی و انقلاب ساری خاطرنشان کرد: تاکنون برای هیچ مدیری در زمینه گرانی و نابسامانی بازار در مازندران پرونده‌ای تشکیل نشده است.

حسینی‌عالمی در زمینه آخرین وضعیت پرونده شورای شهر بابل گفت: یک بخش از پرونده شورای شهر بابل به دیوان عالی کشور و یک بخش دیگر به شعبه تجدید نظر استان ارسال شده است و آخرین خبری که در این زمینه وجود دارد این است که شعبه تجدید نظر استان تصمیم را به پرونده‌ای که در دیوان عالی کشور وجود دارد موکول کرده است.

وی  در زمینه حوادث متعدد جاده گهرباران شهرستان میاندورود و تصادفی که چهار نفر در آن فوت کردند و دادستان این شهرستان بندر امیرآباد را در اجرای پروژه متخلف معرفی کرده به کجا رسیده است، گفت: آخرین خبری که داریم این است که شرکت دشت‌ناز برای عقب‌نشینی و تعریض جاده اعلام آمادگی کرده است.

 

*عده‌ای خاص در مازندران معدن‌دار هستند و تخلف می‌کنند

وی با بیان اینکه برخی از معدن‌داران موارد زیست محیطی را رعایت نمی‌کنند، اظهار کرد: بسیاری از این معادن تخلفاتی در زمینه عدم رعایت الزامات برداشت شن و ماسه دارند؛ کدام معدن‌دار برداشت و سپس آن محیط را احیا کرد؟ عده‌ای خاص در مازندران معدن‌دار هستند و برداشت نامناسب می‌کنند و استفاده‌های کلان می‌برند اما در مقابل گرانی، خاک، آلوده کردن رودخانه و مشکلات زیست محیطی برای مردم است.

دادستان مرکز استان با تاکید بر اینکه معدن‌داری که همه موازین قانونی را رعایت کند از آن حمایت می‌کنیم، گفت: اگر هر معدنی موازین قانونی را رعایت نکند با آن برخورد می‌شود.

حسینی‌عالمی با بیان اینکه برداشت غیرمجاز از جنگل عدم برخورد قضایی نیست بلکه دلیل آن عدم حضور به موقع منابع طبیعی است، گفت: منابع طبیعی در بودجه و امکانات مشکل دارد و از طرفی دیگر برای حفظ جنگل و جلوگیری از قاچاق چوب باید حضور به موقع داشته باشد./فارس

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا