اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36699 مورخ:[1398-03-28 10:05:01]
 قیمت 11000 تومانی مرغ در بازار مازندران/پیش‌بینی افزایش قیمت مرغ در تابستان در پی کاهش جوجه‌ریزی
نرخ مرغ همچنان در حال فرود؛

قیمت 11000 تومانی مرغ در بازار مازندران/پیش‌بینی افزایش قیمت مرغ در تابستان در پی کاهش جوجه‌ریزی

زمانی که مرغ با قیمت‌های غیر منطقی در بازار عرضه می‌شود، بدیهی است که مرغدار به استمرار روند تولید تمایلی نداشته باشد؛ ادامه این روند و کاهش رغبت مرغداران به امر تولید، منجر به انفجار قیمت مرغ در ماه‌های آتی خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به اینکه قیمت مرغ در بازار همچنان روبه کاهش است، اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ جهت توزیع به خرده فروشی‌ها 10 هزار و 100 تومان و قیمت عرضه به مشتریان 11 هزار تومان است.

 وی با اشاره به اینکه وضعیت بازار مرغ مطلوب نیست، افزود: تقاضا در بازار کم شده است و از این‌رو، رکود در بازار مرغ موجب کاهش قیمت آن در بازار شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ مرکز مازندران خاطرنشان کرد: مرغداران از قیمت حال حاضر مرغ آماده، راضی نیستند و این نارضایتی، کاهش رغبت مرغداران و در نهایت کاهش جوجه روزی را به دنبال داشته است که در نهایت دود این کار به چشم مردم خواهد رفت.

گفتنی است برومند چهار آیین نیز طی گفت‌وگویی در این‌باره  اعلام کرد: زمانی که مرغ با قیمت‌های غیر منطقی در بازار عرضه می‌شود، بدیهی است که مرغدار به استمرار روند تولید تمایلی نداشته باشد.

وی ادامه داد: ادامه این روند و کاهش رغبت مرغداران به امر تولید، منجر به انفجار قیمت مرغ در ماه‌های آتی خواهد شد.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه  در حال حاضر مرغداران در فروش هر کیلو مرغ دو هزار تومان زیان می‌کنند؛ عنوان کرد: امیدواریم هر چه سریع‌تر نرخ مصوب مرغ اعلام شود تا مرغداران به استمرار تولید دلگرم شوند، در غیر این صورت تبعات کاهش جوجه ریزی به ضرر مردم و دولت تمام می‌شود.

انتهای پیام/


» برچسب ها : , قیمت , مرغ , تخم مرغ , بازار , مازندران , اصناف , قیمت , مرغ , تخم مرغ , بازار , مازندران , اصنافمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا