اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36694 مورخ:[1398-03-27 14:05:01]
افتتاح یک واحد مرغداری گوشتی در تنکابن

افتتاح یک واحد مرغداری گوشتی در تنکابن

رئیس اداره جهاد کشاورزی تنکابن از گشایش یک واحد تولیدی مرغ مادر گوشتی با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان همزمان با هفته جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ ابراهیم کاویانی طی گفت‌وگویی با اشاره به اینکه یک واحد تولیدی مرغ مادر گوشتی در شهرستان همزمان با هفته جهاد کشاورزی افتتاح می شود افزود: این پروژه توسط بخش خصوصی ساخته شده و ظرفیت آن ۳۵ هزار قطعه مرغ گوشتی و ایجاد اشتغال برای ۳۰ نفر است.

کاویانی با بیان اینکه به این واحد تولیدی ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارائه شده است، اضافه کرد: این واحد تولیدی با حضور مقامات کشوری و استانی در هفته جاری به بهره برداری می رسد.

وی همچنین از گشایش دو سردهنه زراعی در روستاهای مزرک و مزردشت با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۱۵۱ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی تملک دارایی هم خبر داد و اضافه کرد: بازدید از چند واحد دامداری و دو کارخانه چای و همچنین ارائه گزارش عملکرد در نماز جمعه شهرستان از جمله برنامه های هفته جهاد کشاورزی تنکابن است.

رئیس جهاد کشاورزی تنکابن ادامه داد: شهرستان تنکابن با تولید ۲ هزار و ۸۰۰ تن شلتوک برنج، ۲۸۳ تن مرکبات، ۸۰ هزار تن کیوی، ۱۲ هزار تن شیر دارای ظرفیت های تولیدی شاخص است.

کاویانی گفت: ۵ هزار تن گوشت سفید، ۳۲۰۰ تن گوشت قرمز، ۳ هزار و ۱۵۰ تن چای و ۸۰۰ تن عسل، ۲۴ میلیون اصله درختچه گل و گیاهان زینتی، یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد گلهای شاخه ای از دیگر تولیدات شهرستان تنکابن است.

وی با تاکید براینکه اولویت ما کشت داروهای گیاهی و کشت اراضی شیب دار است، خاطر نشان کرد: در این زمینه اقدامات خوبی در تنکابن انجام شده است.

کاویانی بیان داشت: سطح زیر کشت لوبیا در تنکابن ۱۸۰ هکتار بوده که ۹۰۰ تن لوبیا از آن برداشت می شود که لوبیای منحصر به فرد بوده و از نظر مواد پروتئینی بسیار غنی است./مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا