اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36688 مورخ:[1398-03-26 14:45:01]
 31 خردادماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه صنوف/جزییات افزایش 0 تا 15 درصدی مالیات
نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران مطرح کرد

31 خردادماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه صنوف/جزییات افزایش 0 تا 15 درصدی مالیات

نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران مهلت تکمیل اظهارنامه‌های مالیاتی واحد‌های صنفی را تا پایان خرداد‌ماه اعلام کرد و گفت: مودیان مالیاتی در بخش صنوف در صورت عدم تلسیم اظهارنامه در فرصت باقیمانده علاوه بر عدم بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی، مشمول جریمه خواهند شد.

به گزارش مازند اصناف؛ سیدمجتبی پیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما  مهلت تکمیل اظهارنامه‌های مالیاتی واحد‌های صنفی را تا پایان خرداد‌ماه اعلام کرد و گفت: واحد‌های صنفی می‌توانند با مراجعه به کافی‌نت‌های معتبر نسبت به تکمیل اظهارنامه‌ها اقدام کنند.

وی افزود: بعید است که سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به تمدید این مدت زمان اقدام کند، بنابراین از تمام صاحبان واحد‌های صنفی می‌خواهیم از فرصت باقی‌مانده نهایت استفاده را ببرند.

نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران خاطرنشان کرد: معافیت‌های مالیاتی تا زمانی قابل اجرا هستند که مدارکی دال بر افزایش درآمد هر کدام از واحد‌های صنفی مطابق با جداول تعریف شده به سازمان امور مالیاتی ارجاع نشده باشد.

رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران بیان کرد: افزایش صفر تا 15 درصدی مالیات سال 97 نسبت به شرایط اقتصادی هر کدام از واحد‌های صنفی از جمله تصمیمات بسیار خوبی بوده که بین اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی کشور مورد موافقت قرار گرفته است.

پیرزاده ضمن تاکید بر لزوم تسلیم اظهارنامه از سوی مالکان واحدهای صنفی سراسر استان، تصریح کرد: مودیان مالیاتی در بخش صنوف در صورت عدم تلسیم اظهارنامه در فرصت باقیمانده علاوه بر عدم بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی، مشمول جریمه خواهند شد.

جزییات افزایش 0 تا 15 درصدی مالیات


گفتنی است بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور و طبق توافق انجام شده، نحوه تعیین مالیات مقطوع و پرداخت آن بابت عملکرد سال 1397 که بر مبنای مالیات قطعی عملکرد سال 1396 به‌صورت مقطوع تعیین شده به این صورت است که برای مودیان با میزان مالیات قطعی تا 25 میلیون ریال، بدون افزایش نسبت به عملکرد سال 1396 تعیین شده است.

 بر این اساس، همچنین مالیات مودیان با میزان مالیات قطعی بیش از 25 میلیون ریال تا 50 میلیون ریال با 5 درصد افزایش، مودیان با میزان مالیات قطعی بیش از 50 میلیون ریال تا 100 میلیون ریال با 9 درصد افزایش و مودیان با میزان مالیات قطعی بالاتر از 100 میلیون ریال با 15 درصد افزایش نسبت به عملکرد سال 1396 تعیین شده است.

بنا بر اعلام سازمان امور مالیاتی کشور درخصوص مودیانی که امکان پرداخت مالیات مقطوع موضوع این دستورالعمل را به‌صورت یکجا در خردادماه امسال ندارند، مالیات مقطوع فوق حداکثر تا چهار ماه به‌صورت مساوی تقسیط می‌شود و عدم‌پرداخت به موقع مالیات یا در صورت تقسیط، عدم‌پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه موضوع ماده 190 قانون مالیات‌های مستقیم خواهد بود.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , مهلت , تسلیم , اظهارنامه , اصناف , مالیات , معافیت , جرایم , مازندران , مهلت , تسلیم , اظهارنامه , اصناف , مالیات , معافیت , جرایم , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا