اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36662 مورخ:[1398-03-23 12:38:01]
 توقف صادرات محصولات شرکت کاله به اروپا/آتش‌سوزی 80 میلیون دلار به کارخانه کاله در عراق خسارت زد
یکی از مسئولان شرکت کاله اعلام کرد

توقف صادرات محصولات شرکت کاله به اروپا/آتش‌سوزی 80 میلیون دلار به کارخانه کاله در عراق خسارت زد

یکی از مسئولان بخش زنجیره تامین صادرات شرکت کاله درباره توانمندی‌های صادراتی این شرکت گفت: در گذشته صادراتی به کشورهای اروپایی داشتیم که در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات متوقف شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی مازندران که از چند روز پیش در مرکز مازندران آغاز به کار کرده است تا 23 خرداد ماه از ساعت 9:30 دقیقه صبح تا ساعت 22 در مرکز نمایشگاهی عرش پویای ساری در کیلومتر 18 جاده فرح آباد برپا است.

در بازدید از این نمایشگاه به یکی از غرفه‌ها سری زدیم و گپ‌وگفت با نمایندگان یکی از شرکت‌های توانمند و نمونه استان نشستیم که در ذیل می‌خوانید:

سعید نوری یکی از مسئولان زنجیره تامین صادرات شرکت کاله آمل که به نمایندگی از این واحد تولیدی موفق در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی مازندران حضور دارد در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: شرکت کاله از سال سال 1380 و پس از تاسیس آغاز به کار کرده است و توانسته طی سالیان متمادی به عنوان واحد نمونه استانی در امر صادرات معرفی شود.

وی افزود: در امر صادرات، تقریبا 90 درصد صادرات ما به کشور عراق است و مابقی به کشورهای حوزه cis نظیر روسیه، ارمنستان، قزاقستان، گرجستان و غیره و نیز کشورهای  Gct شامل کشورهای امارات، بحرین، عمان، کویت و کشورهای حوزه خلیج فارس ارسال می‌شود.

این مسئول بخش زنجیره تامین صادرات شرکت کاله آمل خاطرنشان کرد: در خصوص توانمندی‌های صادراتی ما تقریبا به صورت هفتگی، تقریبا حدود 3 هزار تن صادرات لبنیات و محصولات گوشتی صادرات به کشور عراق داریم و اینکه تقریبا به صورت هفتگی 40 تن نیز به کشور امارات صادرات انجام می‌شود.

نوری متذکر شد: البته در گذشته صادراتی هم به کشورهای اروپایی داشتیم که در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات که عمدتا به روابط سیاسی و تحریم‌ها باز می‌گردد، صادرات به کشورهای مقصد اروپایی متوقف شده است.

وی بیان کرد: در حوزه صادرات مشکلاتی که ما داریم بر می‌گردد به این موضوع که باید واحدهای تولیدی مورد حمایت دولت قرار بگیرند و ما اگر بتوانیم در کشور وزارتخانه‌ای به نام صادرات  داشته باشیم، به صادرات کمک شایانی خواهد کرد که امیدواریم شاهد عملیاتی شدن این موضوع در سطح کشور باشیم.


این مسئول بخش زنجیره تامین صادرات شرکت کاله آمل یادآور شد: در حال حاضر با مشکل افزایش قیمت تعرفه‌های گمرکی در کشور عراق مواجه هستیم که موجب به وجود آمدن مشکلات و موانع صادراتی خواهد شد که با رایزنی‌های انجام شده توانستیم طی سالیان اخیر با راه اندازی و احداث کارخانه تولیدی در شهر کربلای عراق، علاوه بر انجام صادرات بخشی از این نیاز را در خود این کشور با بکارگیری نیروهای ایرانی و عراقی تامین کنیم.

نوری در خصوص علت و خسارت وارده در آتش سوزی اخیر این کارخانه در کشور عراق، با بیان اینکه ما دوباره این کارخانه را از نو خواهیم ساخت؛ توضیح داد: تاکنون علت مشخصی برای این آتش‌سوزی اعلام نشده است اما بر طبق چیزی که اعلام شده است این حادثه تقریبا 80 میلیون دلار خسارت به ما وارد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت کاله در سایر استان‌های کشور نیز کارخانه‌ای جهت فعالیت احداث کرده است یا خیر، گفت: ما چندین کارخانه در شهرهایی نظیر اصفهان، تهران و کرج احداث کردیم و شرکت در حال تولید محصولات خود در این شهرستان‌ها است.

این مسئول بخش زنجیره تامین صادرات شرکت کاله آمل بیان کرد: هم اکنون،شرکت کاله حدود یک‌هزار نوع محصول را در دست تولید خود دارد که شامل محصولات لبنی، غیر لبنی، نوشیدنی‌های گازدار، محصولات آماده، سبزیجات و محصولات گوشتی است.

نوری مطرح کرد: تقریبا به‌طور سالانه حجم تولیدات کاله به بیش از یک‌هزار تنوع محصولاتی می‌رسد که طی این مدت تعداد 10 تا 15 محصول جدید به زنجیره تولیدات این شرکت افزوده می‌شود.

وی در پایان گفت: شرکت کاله در حوزه حمل و نقل به طور خودکفا ورود پیدا کرده است و چیزی حدود 150 کانتینر یخچالی این شرکت در اختیار این کارخانه قرار دارند و تمامی حمل‌ونقل‌ها از سوی خود این شرکت انجام می‌شود./بلاغ

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا