اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36632 مورخ:[1398-03-18 15:11:01]
ایجاد 123 غرفه در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی مازندران
استاندار مازندران خبر داد

ایجاد 123 غرفه در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی مازندران

استاندار مازندران از فعالیت 123 غرفه در حوزه‌های مختلف در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی خبر داد و گفت: امکان لابی و معرفی بیشتر محصولات تولیدی مازندران در ، همایش بین‌المللی اتاق‌های بازرگانی ICBC وجود دارد.

به گزارش مازند اصناف؛ احمد حسین‌زادگان صبح امروز در نشست خبری با موضوع همایش توانمندی‌های صادراتی، همایش بین‌المللی اتاق‌های بازرگانی ICBC و همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های کمتر دیده شده ما در حوزه دریای خزر است که رفت و آمدهای مختلف صورت گرفته و احساس ما این است با توجه به حجم تجارت مازندران با کشورهای حوزه خزر بیشتر جای کار دارد.

وی با بیان اینکه هم ما نتوانستیم از ظرفیت‌های حوزه خزر استفاده کنیم و هم نتوانستیم ظرفیت‌های خودمان را به آنها معرفی کنیم، افزود: با اجرای این همایش به دنبال عمیق‌تر کردن ارتباطمان با کشورهای حاشیه خزر هستیم.

استاندار مازندران بیان کرد: با توجه به تحریم‌هایی که داریم باید به دنبال افزایش مبادلات با کشورهای حاشیه خزر باشیم که سال گذشته 375 میلیون دلار صادرات از خزر داشتیم که رقم ناچیزی است.

حسین‌زادگان خاطرنشان کرد: موانع تجاری، مالی و اداری و حتی موانع سیاسی باید کاهش پیدا کند تا بازرگانان و تولیدکنندگان راحت تر بتوانند با کشورهای همسایه مبادلات تجاری داشته باشند ؛ موانع قانونی در برخی موارد وجود دارد که در شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت آنها را بررسی کردیم که برخی از قوانین بستگی به تصمیمات ملی دارد.

وی با بیان اینکه همه ظرفیت‌های لازم را برای رشد و توسعه اقتصادی کشور و استان داریم که باید این موانع را آسیب‌شناسی و برطرف کنیم، ادامه داد: در کشورهای آسیای میانه ریسک تجارت نسبت به کشورهای توسعه یافته بالاتر است و برای اینکه این ریسک را برطرف کنیم با صندوق ضمانت توسعه تا ظرف یک میلیارد دلار تفاهم کردیم.

استاندار مازندران عنوان کرد: ظرفیت‌های ما باید شناسانده شود که یکی از راه‌های گفت‌وگو و رفت و آمدهای تجاری و اقتصادی است ؛ بخشی دیگر در قالب نمایشگاه‌ها و همایش‌ها انجام خواهد شد و اعتقاد ما بر این است در کنار دیپلماسی سیاسی دیپلماسی اقتصادی هم مهم است.

حسین‌زادگان با بیان اینکه در شرایط تحریم سرداران اقتصادی کشور از اهمیت بالایی برخوردار هستند، افزود: ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... می‌تواند در همایش اتاق‌های بازرگانی به مهمانان خارجی شناسانده شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های اقتصادی استان در حاشیه این نشست برای مهمانان داخلی و خارجی به نمایش گذاشته می‌شود، اظهار کرد: 15 سفیر و رایزن‌های اقتصادی برای حضور در این اجلاسیه اعلام آمادگی کردند که بیش از 220 ظرفیت اقتصادی در مازندران شناسایی شده است که به دنبال عرضه و شناسایی آنها به مهمانان و سفیران خارجی هستیم.

استاندار مازندران از فعالیت 123 غرفه در حوزه‌های مختلف در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی خبر داد و گفت: امکان لابی و معرفی بیشتر محصولات تولیدی مازندران در این اجلاسیه وجود دارد.

حسین‌زادگان تاکید کرد: همه بر محور توسعه مازندران تمرکز کنیم و بحث‌های شهرستانی و سلیقه‌ای را کنار بگذاریم تا با کمک همه رسانه‌ها ظرفیت‌های استان را به کشورهای حاشیه خزر معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه هدف ما این است از ظرفیت بنادر استفاده مطلوب کنیم که تاکنون حدود 80 درصد از ظرفیت‌های بنادر استان استفاده نشده است، گفت: تشکیل هلدینگ اقتصادی را با جدیت در مازندران دنبال می‌کنیم و این هلدینگ می‌تواند زیر مجموعه چندین شرکت باشد که با پول سرمایه‌گذاران داخل استان امیدواریم این هلدینگ شکل گیرد که پیش‌بینی اولیه ما 100 میلیارد تومان است که آغاز به کار کنیم./فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا