اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36617 مورخ:[1398-03-13 14:17:01]
جزای نقدی و پلمپ عاقبت قصابان متخلف در نور و بابلسر

جزای نقدی و پلمپ عاقبت قصابان متخلف در نور و بابلسر

متصدیان دو قصابی در شهرهای نور و بابلسر از سوی مراجع قضایی نقره داغ شدند؛ متخلفان صنفی این واحدها به پرداخت جزای نقدی و تعطیلی واحد صنفی، محکوم شدند

به گزارش مازند اصناف؛ متصدی يك واحد قصابی در شهرستان نور برای كشتار غير مجاز به 15 ميليون ريال جزای نقدی در حق دولت محكوم شد.

بر اساس این گزارش،  با شناسايی يك واحد قصابی توسط بازرسان بهداشتی دامپزشكی اين شهرستان و معرفی اين فرد خاطی به مراجع قضايی، دادگاه وی را به پرداخت 15 ميليون ريال جزای نقدی بدل از حبس در حق صندوق دولت محكوم كرد.

 مهدی اسلامی رئيس دامپزشكی نور در این باره اظهار کرد: بازرسان بهداشتی دامپزشكی در بازرسی از واحد قصابی اين متخلف بهداشتی، 8 لاشه گوسفندی كه فاقد مهر بهداشتيی دامپزشكی و فاقد برچسب تگ را مشاهده کردند كه ضمن ضبط لاشه های غيرمجاز پرونده وی را به مراجع قضايی ارسال كردند.


گفتنی است طی ماه اخیر و پیش از این نیز؛ در راستای تشديد كنترل بهداشتی دامپزشكی ايام ماه مبارك رمضان، كارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشكی شهرستان بابلسر يك واحد قصابی را بدليل كشتار قاچاق و خارج از شبكه بهداشتی پلمپ كردند.

 كريم پور رئيس دامپزشكی شهرستان‌های بابلسر و فريدونكنار در این خصوص اعلام کرد: در پی بازديدهای كارشناسی  انجام شده توسط بازرسان بهداشتی واحد نظارت اين اداره از سطح مراكز عرضه اين شهرستان، یک واحد قصابی به دليل كشتارغيرمجاز دام وعدم رعايت موازين بهداشتی توسط كارشناسان اين اداره و با هماهنگی نيروی انتظامی پلمپ و از ادامه فعاليت اين واحد جلوگيری بعمل آمد.

وی با بيان اينكه گوشت‌های عرضه شده در قصابی‌ها بايد در كشتارگاه با نظارت دامپزشكی ذبح شود، خاطرنشان كرد: در كشتارگاه ، دام قبل، حين و بعد از كشتار توسط بازرسان بهداشتی دامپزشكی و ناظران شرعی مورد معاينه قرار می گيرد، كه اين امر سبب كنترل و پيشگيری از بيماری‌های مشترك بين انسان و دام می شود.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا