اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36616 مورخ:[1398-03-13 13:50:01]
 بلیت قطار گران می‌شود/ اعمال افزایش 22 درصدی از یکشنبه 19 خردادماه
مدیرکل راه آهن شمال:

بلیت قطار گران می‌شود/ اعمال افزایش 22 درصدی از یکشنبه 19 خردادماه

مدیرکل راه آهن شمال گفت: افزایش قیمت بلیت قطار از یکشنبه آینده 19 خرداد ماه اجرا و اعمال خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف؛ طی سال‌جاری و با توجه به افزایش هزینه‌ها، تقاضا از سوی شرکت‌های ریلی برای افزایش قیمت بلیت حمل و رنقل ریلی مسافری، افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، پس ارائه پیشنهاد افزایش متوسط 25 درصدی قیمت بلیت قطار، این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و شهرام آدم‌نژاد معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگویی از افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری پس از ماه مبارک رمضان خبر داد.

با این مقدمه، گفت‌وگویی را با مدیرکل راه اهن شمال انجام دادیم تا از چند و چون این موضوع، اطلاعاتی را کسب کنیم.

یوسف گران‌پاشا در این باره به خبرنگار ما گفت: پس ارائه پیشنهاد افزایش متوسط قیمت بلیت قطار از سوی شرکت‌های ریلی که غالبا خصوصی هستند، با افزایش متوسط 22 درصدی قیمت‌ها پس از ماه مبارک رمضان موافقت شد.

مدیرکل راه آهن شمال افزود: طبق اخبار منتشره از سوی مدیرعامل راه‌آهن، افزایش قیمت بلیت قطار از یکشنبه آینده 19 خرداد ماه اجرا و اعمال خواهد شد.

گفتنی است در سال جاری افزایش 40 درصدی دستمزد، هزینه‌های سنگینی را تحمیل شرکت‌های خصوصی ریلی خواهد کرد که این امر چیزی نزدیک به  24 درصد به صورت مستقیم قیمت بلیت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

شایان ذکر است البته از سویی دیگر، افزایش 246 درصدی هزینه‌های مربوط به قطعات و مواد مصرفی نیز  طی سال‌جاری، هزینه‌های هنگفتی را به این شرکت‌ها تحمیل کرده است؛ به نحوی که به طور مثال قیمت چرخ واگن مسافری دو میلیون و 200 هزار تومانی اکنون به 12 میلیون تومان رسیده است.

به اطلاع شما مخاطبان گرامی می‌رساند قیمت نهایی و بروز شده بلیت قطار برای مسیرهای خدماتی گوناگون استان پس از اعلام از سوی راه‌ آهن شمال، تعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا