اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36609 مورخ:[1398-03-12 10:52:01]
 بلاتکلیفی نیروهای حفاظتی جنگل‌های هیرکانی/استانداران شمال کشور بیکاری نیروها را در شورای تامین مطرح کنند
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد

بلاتکلیفی نیروهای حفاظتی جنگل‌های هیرکانی/استانداران شمال کشور بیکاری نیروها را در شورای تامین مطرح کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه اجرای طرح جدید حفاظت از جنگل‌ها موجب بیکاری بسیاری از نیروهای حفاظتی می‌شود، گفت: با توجه به وضعیت بیکاری در جامعه اضافه شدن، بیکاران جدید می‌تواند برای جنگل نشینان شمال کشور فاجعه بار باشد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار ما در رابطه با وضعیت نیرو‌های حفاظتی جنگل‌های هیرکانی اظهار کرد: نیروهای حفاظتی در تمامی جنگل‌های کشور به خصوص در جنگل‌های هیرکانی با بلاتکلیفی مواجه هستند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان جنگل‌ها طرحی را برای حفاظت از جنگل‌های شمال ارائه کرده که مطالعه شده و کارشناسی نیست، از طرفی مبلغی که برای حفاظت از جنگل‌ها پیش بینی شده بسیار اندک بوده و به هیچ عنوان کفاف این کار را نمی‌کند. از طرفی اگر این طرح اجرایی شود، بخش زیادی از کارگران موجود در طرح‌های جنگل‌داری بیکار می‌شوند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح جدید حفاظت از جنگل‌ها موجب بیکاری بسیاری از نیروهای حفاظتی می‌شود، اظهار کرد: با توجه به وضعیت بیکاری در جامعه اضافه شدن، بیکاران جدید می‌تواند برای جنگل نشینان شمال کشور فاجعه بار باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع بیکاری احتمالی نیروهای حفاظتی را به صورت مکرر پیگیری کرده‌ایم، اضافه کرد: در حال حاضر از استانداران شمال کشور می‌خواهم که این موضوع را در شورای تامین استان مطرح کرده و به عنوان یک موضوع اجتماعی که می‌توان یک تهدید امنیتی ایجاد کند، نگاه کنند و تصمیم گیری‌های لازم را با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی داشته باشند، بی تردید نمایندگان مجلس نیز هر کاری در توانشان باش دریغ نخواهند کرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا