اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36603 مورخ:[1398-03-09 15:36:01]
عقب گرد قیمت سکه و طلا طی خردادماه/ اختلاف قیمت 500 هزار تومانی سکه با ماه قبل
مازنداصناف گزارش می‌دهد

عقب گرد قیمت سکه و طلا طی خردادماه/ اختلاف قیمت 500 هزار تومانی سکه با ماه قبل

مزنه بازار طی خرداد ماه امسال حاکی از عقب گرد قیمت دلار، سکه و طلا نسبت به دو ماه نخستین امسال است به نحوی که با رصد قیمت طلا در طی روزهای گذشته در می‌یابیم که بازار ارز و سکه در خردادماه، روند کاهشی را در پیش گرفته است.

به گزارش مازند اصناف؛ با رصد بازار سکه و طلا طی هفته جاری در می‌یابیم که نرخ مزنه این کالای استراتژیک و اقتصادی روند نزولی را طی کرده است.

بر اساس این گزارش، مزنه بازار طی خرداد ماه امسال حاکی از عقب گرد قیمت دلار، سکه و طلا نسبت به دو ماه نخستین امسال است به نحوی که با رصد قیمت طلا در طی روزهای گذشته در می‌یابیم که بازار ارز و سکه در خردادماه، روند کاهشی را در پیش گرفته است.

این گزارش حاکی است در ادامه این روند کاهشی، دیروز چهارشنبه 8 خرداد ماه در مقطعی قیمت دلار تا ابتدای محدوده 13 هزار و 300 تومانی عقب‌نشینی کرد و بهای سکه نیز تا محدوده 4 میلیون و 520 هزار تومان پایین آمد و این در حالی است که قیمت سکه که در سیزدهمین روز از ماه قبل از مرز 5 میلیون تومان نیز گذشته بود و به 5 میلیون و 21 هزار تومان رسید؛ اختلاف قیمت بیش از 500 هزار تومانی را طی چند هفته به نمایش گذاشت.

گفتنی است رصد قیمتی امروز پنجشنبه 9 خرداد ماه آخرین روز کاری  از هفته جاری در حالی حاکی از قیمت 13 هزار و 700 تومانی دلار، 421 هزار تومانی هر گرم طلای خام و نرخ 4 میلیون و 700 هزار تومانی سکه است که این مزنه در 9 اردیبهشت ماه یعنی دقیقا یک ماه قبل برابر با قیمت 14 هزار و 300 تومانی دلار، 448 هزار تومانی هر گرم طلای خام و نرخ 5 میلیون و 30 هزار تومانی سکه بود.

شایان ذکر است به راحتی با مقایسه قیمت امروز بازار با روز مشابه سال قبل در می‌یابیم که قیمت دلار 600 تومان، قیمت هر گرم طلا 27 هزار تومان و قیمت سکه 330 هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

البته مقایسه قیمت دو میلیون و 700 هزار تومانی نیم سکه و یک میلیون و 720 هزار تومانی ربع سکه در بازار امروز نیز متوجه کاهش قیمت با شیب کم نسبت به روز مشابه ماه قبل می‌شویم.

اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که دلار و سکه طی روز گذشته به پایین‌ترین نرخ خود در دو ماه اخیر رسیدند و گمانه زنی‌ها در خصوص افزایش ادامه دار قیمت طلا در بازار را زیر سوال بردند.

به هر حال باید منتظر ماند و دید آیا طی هفته آتی که به نظر می‌رسد با توجه به تعطیلات 4 روزه پیش رو به مناسبت عید فطر ، هفته ای آرام و کم تنش برای بازار طلا باشد، دستخوش تغییرات خواهد شد یا خیر؟ البته گمانه‌زنی‌های فعالان بازار طلا مبنی بر افزایش مجدد قیمت‌ها پس از تعطیلات بر قوت خود باقی است.

 

این نکته را هم باید در پایان اشاره کنیم که هر چند کاهش محسوس قیمت طلا در بازار به وقوع پیوسته است و فضایی آرام را بر بازار حاکم کرده است اما همچنان کسبه بازار طلا از رکود و کم رونقی بازار نالان و گلایه‌مندند.

گزارش از مجتبی قربانی

انتهای پیام/


» برچسب ها : , عقب گرد , قیمت , بازار , طلا , سکه , خرداد , رکود , مازنداصناف , عقب گرد , قیمت , بازار , طلا , سکه , خرداد , رکود , مازنداصنافمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا