اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36598 مورخ:[1398-03-09 11:13:01]
اجرای طرح انتظامی سالم‌سازی دریا از 20 خردادماه/با بدحجابی برخورد می‌شود
جانشین فرمانده ناجا خبر داد

اجرای طرح انتظامی سالم‌سازی دریا از 20 خردادماه/با بدحجابی برخورد می‌شود

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه طرح سالم سازی دریا از 20 خرداد ماه امسال در استان‌های شمالی حاشیه دریای خزر آغاز و تا دهه اول مهرماه نیز ادامه خواهد داشت؛ گفت: برخورد با جرایمی نظیر بی‌حجابی، یک وظیفه تعطیل ناشدنی برای نیروی انتظامی است.


به گزارش مازند اصناف؛ سردار ایوب سلیمانی برای برگزاری جلسه‌ای با فرماندهان انتظامی سه استان گیلان، گلستان و مازندران جهت بررسی آخرین اقدامات انتظامی جهت برگزاری طرح سالم‌سازی دریا در این استان‌ها وارد مازندران شد و بلافاصله در نشست خبری با اصحاب رسانه حاضر شد.

وی در ابتدای سخنانش با بیان اینکه مهمترین ماموریتی که نیروی انتظامی بر عهده دارد ایجاد نظم و انضباط اجتماعی و تامین امنیت و آرامش مردم است؛ گفت: در همین راستا در هر جایی که حفظ آرامش و امنیت و انضباط اجتماعی ضرورت بیشتری می‌یابد، نیروی انتظامی با بسیج امکانات خود در آن نقطه حضور پیدا می‌کند.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: طرح‌های متعددی از این قبیل نظیر مسافرت‌های نوروزی، راهپیمایی اربعین، بازگشایی مدارس، طرح زمستانه و غیره با آن مواجه هستیم که یکی از این طرح‌های مهم، طرح دریا است.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: هر ساله میلیون‌ها نفر برای استفاده از مواهب الهی در مجموعه استان‌های شمالی حضور پیدا می‌کنند که ظرفیت‌های موجود استان، کفاف نیازمندی‌های معمول استان را می‌دهد و لذا در چنین برهه‌هایی می‌بایست مجموعه نیروها بسیج شوند تا با برنامه‌ریزی مرتب، تشکیل قرارگاه‌های عملیاتی و ارسال امکانات، برای خدمت هر چه بهتر به مردم قدم بردارند.

سلیمانی با اشاره به حضور و مشارکت دستگاه‌های دولتی، خصوصی و تشکل‌ها و سازمان‌های گوناگون در این طرح، عنوان کرد: یکی از مهمترین حوزه‌ها در این بخش، حوزه انتظامی است که ما می‌خواهیم به مردم اطمینان دهیم که در مکان‌هایی که قرار است حاضر شوند ما قبل از آن‌ها حاضر و آماده‌ایم و به آن‌ها اطمینان خاطر دهیم که ما حافظ امنیت و آرامش آن‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه ما در تلاش هستیم تا طی این ایام کسی دچار تلفات جانی جاده‌ای و دریایی نشود؛ ادامه داد: به همین دلیل، دریابانی را کاملا بسیج کردیم تا حریم و محدوده‌ها را مشخص کند؛ گشت‌های موتوری و پیاده را بکار گیری کردیم تا با شناسایی مناطق ممنوعه و آلوده، مردم را از شنا در مناطق غیرمجاز و ممنوعه بازدارند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: از مردم می‌خواهیم در مناطق ممنوعه و غیرمجاز شنا نکنند ولی برخی این موضوعات را نادیده و مخاطرات را به جان می‌خرند و ما هم در کنار آن‌ها هستیم.

این مقام انتظامی به استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود از بسیجیان گرفته تا سازمان‌های دولتی و خصوصی در اجرای این طرح در صورت لزوم خبر داد و گفت: در جاهایی که لازم باشد از استان‌های معین در نظر گرفته شده، امکانات و تجهیزات به این استان‌ها ارسال خواهد شد.

سلیمانی تصریح کرد: طرح سالم سازی دریا از 20 خرداد ماه امسال در استان‌های شمالی حاشیه دریای خزر آغاز و تا دهه اول مهرماه نیز ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: البته پیش بینی ما این است که با توجه به وقوع سیل در تعطیلات نوروزی، تعطیلات 4 روزه پایان ماه رمضان، فرصت مناسبی برای مردم جهت سفر است که بر این اساس از ابتدای هفته آتی و قبل از اجرای رسمی طرح، امکانات و نیروها در این استان‌ها مستقر خواهند شد.

جانشین فرمانده ناجا در بخش پایانی در پاسخ به سوال خبرنگار بلاغ در خصوص اقدامات انتظامی در نظر گرفته شده برای کاهش ناهنجاری‌های اخلاقی به ویژه بی حجابی در سواحل، اظهار کرد: نیروی انتظامی به‌عنوان مجری قانون موظف است با هر جرم مشهودی که در منظر مردم اتفاق می‌افتد، مقابله کند که یکی از این جرایم می‌تواند کشف حجاب و یا بی حجابی باشد.

این مقام انتظامی گفت: نیروی انتظامی همواره در این موضوع، حساس بوده و قاطعانه ماموریت‌هایش را انجام داده است و در همین راستا، طرح‌هایی نظیر طرح دریا برای مقابله با چنین تخلفاتی در دست اجرا قرار می‌گیرد.

سلیمانی با بیان اینکه برخورد با جرایمی نظیر بی‌حجابی، یک وظیفه تعطیل نشدنی برای نیروی انتظامی است؛ متذکر شد: بر اساس آمارهای موجود، بیش از 95 درصد مردم به مسئله حجاب ایمان دارند و موضوع در خصوص شکل حجاب است که نظرهای متفاوتی دارند، اما باید اشاره کنیم که آن چیزی که علیرغم این اعتقادات وجود دارد آن است که آن چیزی که جرم محسوب می‌شود، کشف حجاب و یا به عبارت دیگر بی حجابی در خودروها، اماکن عمومی، معابر شهری، دریا، جنگل و تفرج‌گاه‌ها است.

وی افزود: البته این موضوع مربوط به کل کشور و وظیفه دائمی و عمومی نیروی انتظامی است و مختص استان‌های حاشیه سواحل دریا نیست؛ اما وظیفه ما و فلسفه حضور ما در سواحل، ایجاد و حفظ آرامش و امنیت برای استفاده بهتر مردم از این ایام است.

گفتنی است سردار سلیمانی پس از این نشست خبری در جلسه با فرماندهان انتظامی استان‌های مازندران، گلستان و گیلان حاضر شد تا ضمن مرور آخرین اقدامات انجام شده این استان‌ها در چند روز مانده به آغاز اجرای این طرح، با شناسایی نقاط ضعف و همچنین مناطق ممنوعه و غیرمجاز، با رفع موانع موجود، با حداکثر آمادگی در این طرح حاضر شوند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا