اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36582 مورخ:[1398-03-07 12:35:01]
 رشد قیمت اراضی در غرب مازندران سرسام آور شده است
نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس:

رشد قیمت اراضی در غرب مازندران سرسام آور شده است

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس، از روند رو به رشد و سرسام آور قیمت اراضی در غرب مازندران انتقاد کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ قاسم احمدی لاشکی پیش ازظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری استان با انتقاد از رشد سرسام آور قیمت اراضی در غرب مازندران گفت: اینکه قیمت هر متر زمین از ۳۰۰ هزار تومان به دو میلیون تومان در روستاها رسیده است باید فکری برای آن کرد تا تبدیل به تهدید نشود.

احمدی با عنوان اینکه صندوق توسعه ضمانت با استانداری استان، تفاهمنامه ای برای توسعه صادرات منعقد کرده است گفت: انعقاد تفاهمنامه برپایه دلار و به ارزش یک میلیارد دلار که بین استانداری و صندوق توسعه ضمانت منعقد شده جای سوال دارد و لازم است، یورو جایگزین دلار در این قرار داد شود.

وی افزود: وقتی صادرات نفتی به دلیل مشکلات ارزی در حال کاهش است باید جایگزین مناسبی برای توسعه صادرات غیرنفتی داشته باشیم و لازم است از این کار با توان تمام حمایت کرد.

وی خواستار جدی گرفتن شرکت‌های دانش بنیان برای دور زدن تحریم‌ها شد و گفت: کشورهای سی آی اس ظرفیت‌های خوبی برای واردات کالاها دارند و مازندران می‌تواند از این ظرفیت و بازار بهره گیری داشته باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مازندران از ظرفیت همجواری با کشورهای حوزه خزر برای توسعه صادرات استفاده کند و علاوه براین ایجاد سه لکه منطقه آزاد می‌تواند در این بخش کمک کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا