اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36557 مورخ:[1398-03-04 12:04:01]
فخرآوران: میدان بار ساری 6 ماه آینده منتقل می‌شود

فخرآوران: میدان بار ساری 6 ماه آینده منتقل می‌شود

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران گفت: اگر پیمانکار و سهام‌داران میدان میوه و تره‌بار به تعهدات خود عمل کند حتما بازار طی این مدت 6 ماهه منتقل خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف؛ اگر تاکنون قصد گذر از ساری و عزیمت به شرق مازندران را داشته‌اید، بی‌شک از کمربندی غربی این شهرستان عبور کرده‌اید و در این میان ترافیک سنگین این کمربندی شما را نیز آزرده است؛ امری که در صدر عوامل موجب شد تا مسؤولان به فکر جابه‌جایی این میدان از این مکان به مکان دیگری بیفتند.

پروژه ساخت میدان میوه و تره‌بار در سال 86 و با حجم حمایتی قابل توجه مسؤولان آن زمان کلنگ‌زنی شد، امری که با گذشت 10 سال از آن متاسفانه در کمال ناباوری تاکنون به مرحله بهره‌برداری و اتمام نرسیده است.

رئیس پلیس راهور مازندران درباره ترافیک کلافه‌کننده این محور در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: معمولا در فصل برداشت مرکبات و هلو به‌دلیل ازدحام خودروهایی که باید به میدان میوه و تره‌بار دسترسی پیدا کنند شاهد ترافیک طولانی در این محدوده هستیم.

مهدی باقری با اشاره به حضور مداوم مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی در این مسیر، گفت: امیدواریم هرچه سریع‌تر عملیات انتقال میدان میوه و تره‌بار ساری انجام شود تا شاهد کاهش بار ترافیکی در این مسیر پرتردد ساری باشیم.

پیش از این فرماندار ساری اعلام کرد: کمتر از 6 ماه دیگر باید میدان میوه و تره بار از محل فعلی نقل مکان کند.

عباسعلی رضایی افزود: اگر میدان میوه و تره بار تکمیل نشد پس از اتمام مهلت تعیین شده اجازه فعالیت را به آنها نمی‌دهم.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: اگر پیمانکار و سهام‌داران میدان میوه و تره‌بار به تعهدات خود عمل کند حتما بازار طی  این مدت 6 ماهه منتقل خواهد شد.

امیرحسین فخرآوران افزود: در حال حاضر غرفه سهام‌داران 40 متر است که با انتقال به بازار جدید با افزایش 6برابری به 225 متر می‌رسد.

وی اضافه کرد: تعداد غرفه‌ میدان میوه و تره‌بار درحال حاضر 94 غرفه بوده که با انتقال به مکان جدید به 155 غرفه افزایش می‌یابد.

 رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران بیان کرد: مکان میدان میوه و تره‌بار فعلی ساری حدود دو هکتار بوده که مکان جدید حدود 21 هکتار است و درصورت انتقال رونق بیشتری خواهد گرفت.

فخرآوران با اعلام اینکه فاز نخست احداث میدان میوه و تره‌بار است، اظهار کرد: در فازهای بعدی بعد از تکمیل میدان بحث ساخت سردخانه، مرکز بسته‌بندی، پایانه حمل و نقل، باربری در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان گفت: اگر مسؤولان استانی حمایت کنند میدان میوه و تره‌بار طی این مدت 6 ماهه انتقال پیدا می‌کند./فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا