اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3655 مورخ:[1392-03-21 05:56:01]
 گفتمان نان و دان ، حربه ای برای مقابله با تفکر انقلابی
یادداشت

گفتمان نان و دان ، حربه ای برای مقابله با تفکر انقلابی

ستاندن شمشیر به بهانه نان!معامله گفتمان انقلاب اسلامی با مرغ ارزان! قیمت گذاری بر روی ایمان انقلابی مردم بر اساس نرخ دلار و سکه.

به گزارش نجبا و به نقل از بلاغ - در روزهای اخیر کافیست کمی با دقت به گفتمان سیاسیون توجه کنید تا اولویت های گفتمانی حاکم را تشخیص دهید. انقلاب اسلامی در مرحله حساس پیچ تاریخی خود قرار دارد، مناسبات جهانی متاثر از بیداری اسلامی است، منطقه آبستن حوادث گوناگون است، تئوری تمدن اسلامی مقام معظم رهبری روز به روز به سمت تحقق نهایی خود گام برمی دارد. عمق استراتژیک جمهوری اسلامی در حال گسترش است. استکبار در منجلاب خودساخته سوریه گرفتار است و نیم نگاهی به حضور قدرتمندانه ایران برای حل منازعات دارد.  و ناگهان در این میان انتخابات یازدهم ریاست جمهوری اسلامی ایران فرا می رسد.

نظام به قدرتی رسیده است که برای تثبیت سیاسی نیازی به حضور عناصر اپوزسیونی ندارد. از ارتجاع و جمود عبور کرده و به سینه انحراف و فتنه نیز دست رد زده است. در حوزه علم و فناوری به یک ابرقدرت صالح جهانی تبدیل شده است. در حوزه گزاره های اجتماعی و امنیتی در نقطه مطلوبی قرار دارد. تحریم های گسترده غرب را با شکسن مواجه کرده است و خود را در معرض بزرگترین دستاوردهای بین المللی قرار داده است.

با همه این تعابیر مقطع حساس پیش رو بیم و امیدهای فروانی را برای دوستان و دشمنان فراهم آورده است.

و به نظر می رسد استراتژی دشمن متناسب با گارد نظام طراحی شده است. گارد اقتصادی نظام با توجه به رهنمود های دیده بان بصیرش طراحی شده است. ودشمن درست برای مقابله به تفکر انقلابی در این برهه حساس دست بر روی مسئله ای گذاشته است که بستر اجتماعی را دچار حیرت و سردرگمی نماید.

طراحی ایجاد دوراهی انتخاب برای مردم؛ ادامه روند مقاومت و انقلابی گری و گفتمان امام و رهبری در استقامت بر باورها و ارزشها حتی به قیمت تحمل فشار بیشتر، یا انتخاب زندگی راحت و معاش آسوده( البته به فرض تحقق و اجازه دشمن).

ستاندن شمشیر به بهانه نان!معامله گفتمان انقلاب اسلامی با مرغ ارزان! قیمت گذاری بر روی ایمان انقلابی مردم بر اساس نرخ دلار و سکه .

اما استراتژی چیست ؟ در این مسیر دو راه مشخص را در رویکرد گفتمانی مقابل می توان تصویر کرد. نخست برجسته سازی نیازهای معاش مردم با توجه به احساسات اجتماعی و فشارهای موجود به عنوان بزرگترین و اولویت دار ترین دغدغه نظام و انقلاب و کشور! و در سمت دیگر معرفی گفتمان انقلابی ناب به عنوان افراطیون بی خیال معاش مردم! و مسببین فشارهای موجود! و متهم کردن حزب الله به یک دندگی و سفاهت اقتصادی!

واقعیت چیست؟ آیا حزب الله توان برنامه ریزی اقتصادی صحیح را هم گام با مبارزه ندارد؟ آیا تنها تکنوکرات ها توان اقتصادی دارند؟ گذشته از آن کدام مکتب اقتصادی متناسب با باورهای انقلاب اسلامی مجاز به اخذدر مبناست ؟آیا فرزندان معنوی امام آنقدر رشد نکرده اند که خود بتوانند مشکلات داخلی را حل کنند؟ آیا مردم از انقلابی گری رویگردان می شوند و به بهانه آب و دان و نان، مبارزه را رها می کنند؟

گفتمان 8 منهای 1 در انتخابات موجود به چشم می خورد. 7 تفکر یکسان در حوزه گفتمان اصلی تبلیغات  در مقابل یک گفتمان واحد در سوی دیگر. گفتمان هفت کاندیدا مبتنی بر راهیست که عرض شد( البته با شدت و ضعف در رویکردهای چهره های مختلف). چرا در گفتگوهای تبلیغاتی اولویت بر نمک پاشی به زخم های معاش مردم است ؟ چرا کسی سخن از جایگاه مهم انقلاب در پیچ تاریخی نمی کند؟ چرا کسی چشم های نگران منتظر انتخاب ملت ایران را نمی بیند؟

چرا کسی فریادهای بهشت زهرا را نمی شنود؟ چرا 100 روزه یا دوماهه و شش ماهه می خواهند نان دستمان بدهند؟ آیا پس از آن که شکم مان را سیر کردند، بارشان را بردوشمان خواهند گذارد؟ آیا مارا کرم ابریشمی فرض کرده اند که پیش و بیش از پروانه شدنمان ، ابریشممان را می پسندند ؟

آن روز که امام خمینی در ترسیم آینده جهان از جنگ فقر و غنا سخن گفت و حتی جنگ تحمیلی را هم زیرمجموعه همین جنگ فقر و غنا نام نهاد، خیلی ها متوجه منظور روح الله و دوراندیشی آن بت شکن بزرگ نشدند. آن روز که در پیام قطعنامه جام زهر فرمود: :«ملت عزيز ما كه مبارزان حقيقى و راستين ارزشهاى اسلامى هستند، به خوبى دريافته‏اند كه مبارزه با رفاه طلبى سازگار نيست؛ و آنها كه تصور مى‏كنند مبارزه در راه استقلال و آزادى مستضعفين و محرومان جهان با سرمايه دارى و رفاه طلبى منافات ندارد با الفباى مبارزه بيگانه‏اند. و آنهايى هم كه تصور مى‏كنند سرمايه داران و مرفهان بى‏درد با نصيحت و پند و اندرز متنبه مى‏شوند و به مبارزان راه آزادى پيوسته و يا به آنان كمك مى‏كنند آب در هاون مى‏كوبند. بحث مبارزه و رفاه و سرمايه، بحث قيام و راحت طلبى، بحث دنياخواهى و آخرت‏جويى دو مقوله‏اى است كه هر گز با هم جمع نمى‏شوند. و تنها آنهايى تا آخر خط با ما هستند كه درد فقر و محروميت و استضعاف را چشيده باشند.

فقرا و متدينين بى‏بضاعت گردانندگان و برپادارندگان واقعى انقلابها هستند. ما بايد تمام‏تلاشمان را بنماييم تا به هر صورتى كه ممكن است خط اصولى دفاع از مستضعفين را حفظ كنيم.» باز هم کسی ندانست که افق نگاه روح الله بر اساس موازین قرانی بر استقامت در رنجهای دنیایی بنا نهاده شده است.

چه کسی گفته که معاش بد است ؟ ما می گوییم که عیش انقلابی با خور و خواب به دست نمی آید! دشمن نان مان را می ستاند تا ایمانمان را به او تقدیم کنیم! گذر از مرحله حساس کنونی که سخت ترین و مهم ترین مرحله است نیازمند استقامت بیشتر است. آینده انقلاب روشن است و ما نیز در اینده نزدیک با اقتدار به معاش سعادتمندانه خواهد رسید. آینده ازآن مستضعفین است، جهان میراث دردمندان است. حکومت صالحان وعده خداوند به مومنین است. فاستقم کما امرت وعده الهی را تضمین می کند.ملت ما ملت صوم و صلاه است. افسوس که خستگان راه انقلاب همه را به کیش خود پندارند!

در آخر این خاطره از امام عزیز را یادآور می شوم:

به نقل از حجةالاسلام مهدوي: خدا رحمت كند شهيد عراقي و يكي از شخصيتهاي سياسي خوب امروز كه متأسفانه نمي توانيم اسم ببريم ،ميگويند وقتي امام در ابتداي نهضت اولين اعلاميه سياسي خود را داد ، (خوب ما در حد فهم خودمان درك ميكرديم ، نمي دانستيم روح خدا كجا را دارد ميزند) گفتيم خوب مردم ايران در فقر و بدبختي و استكبار اين طاغوت هستند و امام مي خواهد اين ايران را به آرامش و رفاه برساند .گفت با شهيد عراقي بعد از اولين غرشي كه امام كرد ، رفتيم خدمت امام ، شهيد عراقي با همان خلوصي كه داشت گفت حاج آقا واقعاً خيلي خوب مي شد اگر اين چيزي كه شما ميگوييد اتفاق بيافتد . وضع مردم ايران خيلي خوب ميشود .امام با بي اعتنايي فرمود بله وضع مردم هم خوب ميشود ، ولي ما مأمور به انجام چنين كاري نيستيم . آقاي عراقي هم آدم سمج ، گفت آقا چي گفتيد ؟امام فرمود ما براي مأموريت ديگري آمديم ، وضع مردم هم در حاشيه خوب ميشود .آقاي عراقي گفت براي چه مأموريتي آمده ايد ؟امام فرمود براي سه مأموريت : اول سرنگون كردن حكومت پهلوي – دوم استقرار نظام جمهوري اسلامي – سوم ، دادن پرچم حكومت اسلامي به دست صاحب اصلي اش .

حوادث روزگار و فاصله زماني از حافظه ما برد ، رفتيم داخل مبارزات و خيلي ها كشته شدند و انقلاب پيروز شد. شهيد عراقي هم با زبان روزه توسط سيد مهدي هاشمي كه داخل باند آقاي منتظري بود ، نيز به شهادت رسيد ، ما به يكباره ديديم دو تا از وعده هاي امام محقق شد .يك وقتي در جمع بعضي از مسئولين نظام از جمله حضرت آيت الله ري شهري ، گفتم شهيد عراقي و بنده شاهد چنين حرفي از امام بوديم . حالا دو مورد آن اتفاق افتاده ، سومين آن يعني چي ؟بحث شد كه با دست امام ميرسد به دست صاحب اصلي ، يا شخص ديگري ؟يكي از همان جمع كه حالا اسم نمي برم و شما مي شناسيد و آدم بزرگواري است ، گفت من ميروم و از امام مي پرسم . بعد رفتند و اينقدر از امام اصرار كردند كه آقاي عراقي همچنين چيزي از شما شنيده ، آيا درست است ؟ امام فرمودند بله درست است .گفتند دو تا از آنها محقق شده سومي چي ؟امام گفتند سومي هم خدا انشاءالله مي خواهد و ميشود .( خيلي امام پرهيز داشت )اصرار كردم گفتم شما هستيد كه اين پرچم را به دست صاحبش مي دهيد ؟ يا شخص ديگر ؟ بعد از اصرار من،امام فرمودند : نه من نيستم . بعد از من كسي خواهد آمد كه پرچم را به دست صاحب اصلي اش خواهد داد .حالا ما داريم اين مطلب را الان مي شنويم ، ولي اين آقاياني كه بعضي هايشان اين همه آتش مي سوزانند ، آن زمان داغ داغ تنوري اين مطالب را شنيده اند ، نمي دانند .نمي دانند كه علامه اميني صاحب الغدير مي فرمايد : الخميني ، ذخيرة الله في الارض.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا