اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36537 مورخ:[1398-03-01 11:05:01]
قیمت شکر به 9 تا 11 هزار تومان رسید

قیمت شکر به 9 تا 11 هزار تومان رسید

عضو هیأت مدیره اتحادیه خواروبار و لبنیات مرکز مازندران گفت: شکر دولتی توسط اتحادیه خواروبار و لبنیات بین واحدهای کسبی توزیع شد ولی براساس گزارش‌هایی که داریم این شکر به دست مصرف‌کننده نرسید یا اگر رسید با قیمت 9 تا 11 هزار تومان رسید.

به گزارش مازند اصناف؛ در حالی‌که وعده توزیع شکر دولتی برای ماه مبارک رمضان  تاحدی خیال روزه‌داران را از بابت شکر راحت کرد ولی با گذشت 13 روز از ماه مبارک رمضان عرضه شکر 11 هزار تومانی کام روزه‌داران مازندران را تلخ کرد.

نکته جالب این است از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون بحث توزیع شکر دولتی در دستور کار قرار گرفت که در همان چند دقیقه و حضور مردم در صف‌های طولانی به پایان رسید به‌طوری‌که همه مردمی که در صف‌ها نیز بودند نتوانستند شکر دریافت کنند.

درحالی شکر 11 هزار تومانی آن هم در ماه مبارک رمضان و باتوجه به مصرف زیاد این محصول توزیع می‌شود که شکر 3 هزار و 600 تومانی دولتی در اختیار واحدهای کسبی با همان قیمت به مردم عرضه می‌شود.

برخی مردم حتی از خرید شکر باتوجه به مشکلات اقتصادی ناامید شده و ترجیح می‌دهند از قند به جای این محصول استفاده کرده و احتیاج خود را برآورده کنند.

سؤال مردم این است اگر طی ماه گذشته با کمبود این کالا مواجه بودیم دست‌کم با توجه به ماه مبارک رمضان تمهیداتی در این زمینه اندیشیده می‌شد تا شکر  11 هزار تومانی کام روزه‌داران را تلخ نکند.

عضو هیأت مدیره اتحادیه خواروبار و لبنیات مرکز مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: شکر دولتی توسط اتحادیه خواروبار و لبنیات بین واحدهای کسبی توزیع شد ولی براساس گزارش‌هایی که داریم این شکر به دست مصرف‌کننده نرسید یا اگر رسید با قیمت 9 تا 11 هزار تومان رسید.

حمزه خلیلی افزود: به‌دلیل عدم نظارت بر واحدهای کسبی شکرهای دولتی 3 هزار و 600 تومانی با قیمت آزاد درحال فروش است.

وی اضافه کرد: به‌عنوان نمونه در منطقه بلوار کشاورز که اغلب ساکنان قشر کارگر هستند و توان خرید شکر آزاد را ندارند 200 حواله فروش صادر شده اما دست مصرف‌کننده نرسید.

عضو هیات مدیره اتحادیه خواروبار و لبنیات مرکز مازندران تصریح کرد: باید توزیع شکر عادلانه باشد در حال حاضر توزیع شکر را اتاق اصناف برعهده گرفت که امیدواریم با اعمال نظارت بتوانند این محصول را دست مصرف‌کننده برسند./فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا