اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36490 مورخ:[1398-02-25 09:42:01]
موانع پیش روی فعالیت تنها کارخانه تولید چرم خاورمیانه در میاندورود/ تعیین مالکیت کارخانه در انتظار حکم دستگاه قضا

موانع پیش روی فعالیت تنها کارخانه تولید چرم خاورمیانه در میاندورود/ تعیین مالکیت کارخانه در انتظار حکم دستگاه قضا

در سال رونق تولید، شرکت پارس کرُم خزر تنها کارخانه تولیدکننده بازیک کرم در خاورمیانه به‌دلیل مشخص نبودن مالکیت، پسماند و بدهی تعطیل است.


به گزارش مازند اصناف؛ امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام رونق تولید نام‌گذاری شده است که در این راستا لازم است مسئولان و سرمایه‌گذاران در این زمینه تلاش لازم را داشته باشند تا در شرایط فعلی جامعه که مشکل اصلی آن اقتصاد است بتوانیم موفق باشیم که در نهایت منتج به بی‌اثر شدن تحریم‌ها و از بین رفتن بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... می‌شود.

شهرستان میاندورود در سال‌های گذشته شاهد تعطیلی چند شرکت از جمله شرکت چل الکتریک که در زمینه تولید لامپ‌های کم مصرف، نکاچوب در زمینه تولید مصنوعات چوبی و تخته سه‌لا در زمینه تولید تخته سه لایه و... فعالیت داشتند بوده است.

یکی از شرکت‌های مهمی که امروز چرخ آن نمی‌چرخد شرکت پارس کرُم خزر بوده است که این شرکت تنها تولیدکننده سولفات بازیک در خاورمیانه است که به‌عنوان مواد اولیه در صنایع چرم سازی استفاده می‌شود و کیفیت آن با محصولات آلمانی برابری می‌کند.

از دیگر محصولات شرکت را می توان سولفات سدیم، بی‌کرومات و اسیدکرمیک نام برد که بی‌کرمات در صنایع رنگ‌سازی و اسید کرومیک برای صنایع دفاعی استفاده می‌شود.

مواد اولیه این شرکت در داخل کشور وجود دارد و با راه اندازی این شرکت بیش از صد نفر به‌صورت مستقیم مشغول به‌کار می‌شوند و حدود 40 درصد نیاز کشور نیز تامین می‌شود و همچنین از خروج ارز هم جلوگیری خواهد شد.

کیفیت محصول این شرکت بسیار بهتر از محصولات چینی است که در حال حاضر وارد کشور می‌شود به همین دلیل مشتریان، تولیدات این شرکت را حتی پیش خرید می‌کنند و این شرکت در صورت راه‌اندازی مشکلی از بابت فروش نخواهد داشت و در صورت رفع موانع، این واحدها نیز راه‌اندازی خواهند شد اما شاید در حال حاضر مهمترین مشکل آن مشخص شدن مالکیت آن باشد که در این چند سال به یکی از به عوامل تعطیلی این شرکت تبدیل شده است.در طی دو سه سال گذشته با تغییر مدیریت شرکت انتظار تحول در فعالیت شرکت می‌رفت اما این وعده‌ها به جایی نرسید و تا جایی که طلب‌کاران با حکم دادگاه برخی از درختان اطراف شرکت را به‌عنوان طلب خود دریافت کردند و گاها شرکت هم چندان تولید نداشت و یا بخشی از تجهیزات شرکت برای پرداخت بدهی طلب‌کاران فروخته شد.

در حاضر شرکت به‌دلیل معلوم نبودن مالکیت، وجود پسماند و داشتن بدهی از سوی مقامات قضایی پلمب شده است و باید منتظر حکم دادگستری برای تعیین تکلیف باشیم و در حال حاضر شرکت در اختیار اعضای هیات مدیره حاضر در آخرین مجمع این شرکت قرار دارد ولی تا مشخص شدن حکم نهایی دادگاه همچنان پلمب است.

یکی از ایراداتی که در این چند سال وجود داشت که باعث می‌شد شرکت هر از چندگاهی تعطیل و دوباره راه‌اندازی شود موضوع مشخص نشدن مالکیت شرکت بود که رسیدگی این موضوع در دادگستری نیز به درازا کشیده شده است و از مسئولان قضایی انتظار می‌رود هر چه زودتر تکلیف مالکیت این شرکت را مشخص کنند.

مشکل دیگر این شرکت وجود پسماند است که مقدار آن زیاد است که بسیار برای انسان، حیوان و گیاهان خطرناک است و نیاز به حمل به سایت پسماند در خارج از استان دارد و به‌دلیل خطر زیاد این پسماندها برای محیط زیست، باید در سایت‌های کویری دفن شوند تا وارد سفره‌های آب زیرزمینی نشوند، اتفاقی که در حال حاضر به‌دلیل دپو شدن در داخل شرکت در حال وقوع است و کسی پاسخگوی آن نیست.

انتظار می‌رود با مشخص شدن تکلیف مالکیت این شرکت از سوی مراجع قضایی شاهد رونق دوباره این شرکت و بازگشت به چرخه تولید و اشتغال باشیم تا گره‌ای از گره‌های اقتصادی کشور را بگشاید./بلاغ

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا