اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36487 مورخ:[1398-02-24 12:53:01]
حباب سکه به 600 هزار تومان رسید/پرهیز مردم از انجام معاملات سراپایی با دلالان
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا مرکز مازندران:

حباب سکه به 600 هزار تومان رسید/پرهیز مردم از انجام معاملات سراپایی با دلالان

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران ضمن اشاره به افزایش حضور دلالان و سودجویان در بازارهای طلا در استان گفت: متاسفانه شکایات مردمی در خصوص زیان و تقلب در معاملات فی مابین مردم با این دست از افراد در استان کم نیست که هم از یک سو موجب زیان و خسارت ریالی برای مردم شده است و هم به دلیل اینکه این افراد دارای واحد کسبی نبوده و مشخص نیست از کجا آمده‌اند، پیگیری هم زمان‌بر و گاه غیرممکن است که در نهایت منجر به زیان مردم شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ مهدی معلمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین تغییرات بازار سکه و طلا اظهار کرد: امروز قیمت انواع سکه و طلا نسبت به دوشنبه افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار امروز سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با  قیمت 5 میلیون و 80 هزار تومان  معامله می‌شود.

 

وی افزود: ارزش امروز سکه تمام بر اساس طلا، 4 میلیون و 490 هزار تومان است؛ ولی فروش آن در بازار با قیمتی معادل 5 میلیون و 80 هزار تومان در حال انجام است که مابه‌التفاوت آن یعنی 590 هزار تومان، حباب قیمتی سکه است.

 

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خاطرنشان کرد: در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی، دو میلیون و 860 هزار تومان و ربع سکه با نرخ یک‌میلیون و 860 هزار تومان فروخته می‌شود.

 

این فعال صنفی بازار طلا و جواهر در استان، گفت: هفته جاری را با مظنه بالا در روز شنبه با نرخ دو میلیون و 30 هزار تومانی هر مثقال طلا، آغاز کردیم و اکنون که در وسط هفته و در روز سه شنبه قرار داریم، مظنه بازار یک‌میلیون و 993 هزار تومان است.

 

معلمی ادامه داد: با مقایسه نرخ مظنه طی روزهای هفته جاری، متوجه می‌شویم که طی هفته جاری، بازار آرامی را طی کردیم و بازار طلا دچار نوسانات بالایی نبوده است.

 

وی بیان کرد: ارزش هر گرم طلا بدون اجرت در این لحظه که در نیمه روز است، 460 هزار تومان است.

 

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران متذکر شد: متاسفانه با تنش و نوسان در بازار طلا، شاهد حضور دلالان و سودجویان سراپایی در بازارهای طلا در سطح استان هستیم که با جدیت بدنبال شناسایی و برخورد با انان از طریق اتاق‌های اصناف و نیروی انتظامی هستیم.

 

معلمی متذکر شد: متاسفانه شکایات مردمی در خصوص زیان و تقلب در معاملات فی مابین مردم با این دست از افراد در استان کم نیست که هم از یک سو موجب زیان و خسارت ریالی برای مردم شده است و هم به دلیل اینکه این افراد دارای واحد کسبی نبوده و مشخص نیست از کجا آمده‌اند، پیگیری هم زمان‌بر و گاه غیرممکن است که در نهایت منجر به زیان مردم شده است.

 

وی عنوان کرد: متاسفانه طی این معاملات برخی از مردم با اعتماد به این افراد، گاه مال و گاه بهای طلای آن‌ها با ادعای پرداخت آن تا یک ساعت دیگر، سرقت شده است.

 

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران در پایان از مردم خواست تا حتما از واحدهای صنفی در بازار، خرید و فروش کنند و جدا از انجام معاملات سراپایی با دلالان و سودجویان در بازار خودداری کنند.

 

انتهای پیام/


» برچسب ها : , قیمت , طلا , سکه , بازار , مازندران , تقلب , معاملات , سراپایی , قیمت , طلا , سکه , بازار , مازندران , تقلب , معاملات , سراپاییمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا