اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36480 مورخ:[1398-02-24 09:52:01]
خرید تضمینی 257 تن برگ سبز چای در رامسر
رئیس اداره چای رامسر خبر داد

خرید تضمینی 257 تن برگ سبز چای در رامسر

رئیس اداره چای شهرستان رامسر با اشاره به اینکه بهای برگ سبز چای چایکاران پرداخت شده است گفت: تاکنون ۲۵۷ تن برگ سبز چای خرید تضمینی شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ اردلان بالابندیان طی گفت‌وگویی اظهار کرد: از زمان شروع برداشت برگ سبز چای در شهرستان رامسر در اردیبهشت ماه سال جاری ۲۵۷ تن برگ سبز چای به صورت خرید تضمینی به ارزش ریالی ۸۳۵ میلیون تومان در سه کارخانه چای سازی فعال فردوس، کتالم و ساداتشهر از چایکاران خریداری شده است.

وی با بیان اینکه تمامی بهای برگ سبز چای چایکاران تا پایان نیمه اول اردیبهشت ماه به حساب چایکاران منظور شده است تصریح کرد: با توجه به بارش مناسب و شرایط آب و هوایی خوب برگ سبز چای نسبت به سال گذشته دارای کیفیت بهتری است.

رئیس اداره چای رامسر خاطرنشان کرد: در راستای تشویق و ایجاد انگیزه در بین چایکاران اعطای تسهیلات مکانیزاسیون با بهره ۴ درصد با اقساط ۳۰ ماهه جهت خرید موتور برچین برگ سبز چای، موتور هرس چای، موتور علف زن و ماشین‌های داشت پرداخت می‌شود و به کلیه متقاضیان طرح آبیاری تحت فشار باغات چای تسهیلات کم بهره و بلاعوض اختصاص داده شده است.

بالابندیان خاطر نشان کرد: به چایکاران توصیه می‌شود در زمان موعد و مناسب و بموقع نسبت به برداشت برگ سبز چای اقدام تا چای خشک تولیدی از کیفیت بهتری برخوردار شود./مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا