اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36468 مورخ:[1398-02-23 11:40:01]
 کشف زمین‌خواری 8 میلیاردی در مازندران
فرمانده انتظامی مازندران عنوان کرد

کشف زمین‌خواری 8 میلیاردی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری 2 متهم به زمین خواری به ارزش 8 میلیارد ریال در شهرستان میاندورود خبر داد و گفت: در این خصوص 18 هراز متر مربع از اراضی ملی و جنگلی آزاد سازی شد.

به گزارش مازند اصناف؛ سردار سید محمود میرفیضی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در پی مراجعه و طرح شکایت نماینده حقوقی اداره منابع طبیعی شهرستان میاندورود، مبنی برتصرف بیش از 18 هزار متر مربع از اراضی ملی و جنگلی این شهرستان از سوی افرادی در یکی از مناطق جنگلی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی و شناسایی دو متهم به زمین خواری، ماموران انتظامی شهرستان میاندورود با هماهنگی قضائی و با حضور نماینده اداره منابع طبیعی شهرستان در عملیاتی پلیسی، اراضی تصرف شده به میزان 18 هزار متر مربع را به صورت کامل آزادسازی و به دامان طبیعت بازگردانده شد .

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان، ارزش ریالی زمین های آزاد شده 8 میلیارد ریال اعلام شده، افزود: دو متهم این پرونده پس از دستگیری برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند .

میرفیضی با بیان این که تصرف غیرقانونی و ساخت و ساز غیر مجاز در حریم جنگل، دریا و رودخانه ها خسارت های جبران ناپذیر به اراضی ملی و منابع طبیعی می‌زند، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه ساخت‌وسازهای غیرقانونی در اراضی ملی مراتب را سریعاً به پلیس 110 اطلاع دهند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا