اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36460 مورخ:[1398-02-21 13:58:01]
توزیع بیش از 3000 تن شکر برای تنظیم بازار در ساری

توزیع بیش از 3000 تن شکر برای تنظیم بازار در ساری

رئیس اتحادیه خواروبار و لبنیات مرکز مازندران گفت: 100 تن شکر با قیمت خرید 3 هزار و 600 تومان شکر برای مغازه‌داران و 3 هزار و 800 تن برای خرده‌فروشی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

به گزارش مازند اصناف؛ در حالی‌ که مسؤولان تنظیم بازار قول فراهم بودن کالا و توزیع کالاهای اساسی را در ماه مبارک رمضان به مردم دادند می‌بینیم شکر کیلویی 9 هزار تومان در اختیار روزه‌داران قرار می‌گیرد.

این نخستین‌بار نیست که وقتی کالایی پر تقاضا می‌شود با افزایش قیمت چندبرابری آن مواجه می‌شویم اما سؤال مردم این است آیا ستاد تنظیم بازار برنامه‌ای برای تنظیم قیمت‌ها در دستور کار دارد یا خیر؟!

موضوعی دیگر که مشکلات مردم را چند برابر می‌کند قیمت کالاها است که همواره در حال افزایش است و هر باری که مردم برای خرید مراجعه می‌کنند با افزایش قیمت‌ها مواجه هستند.

درحالی افزایش روند کالاها در دستور کار قرار دارد که مردم عملا می‌بینند خبری از تنظیم بازار نیست به این دلیل قبل از ماه مبارک رمضان توزیع شکر 3 هزار و 400 تومانی تا حدی خیال روزه‌داران را راحت کرد ولی در حال حاضر مردم از قند به جای شکر استفاده می‌کنند.

موضوع جالب توجه اینکه اگر بخواهد شکری هم توزیع شود در حد چند دقیقه به اتمام می‌رسد چرا که تقاضا زیاد است و مردم توان خرید شکر 9 هزار تومانی را با توجه به افزایش چند برابری قیمت کالاها در بازار ندارند.

پیگیری خبرگزاری فارس مازندران از جهاد کشاورزی مازندران به نتیجه نرسید و اعلام شد بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران قرار دارد که کسی پاسخگو نبود.

در چنین شرایطی رئیس اتحادیه خواروبار و لبنیات مرکز مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: 100 تن شکر با قیمت خرید 3 هزار و 600 تومان شکر برای مغازه‌داران و 3 هزار و 800 تن برای خرده‌فروشی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

محسن مفیدی افزود: توزیع شکر در اختیار واحدهای کسبی اتحادیه خواروبار و لبنیات مرکز مازندران است که امیدواریم مایحتاج روزه‌داران برطرف کند.

 

مرجع: فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا