اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36451 مورخ:[1398-02-19 14:27:01]
حواله‌های کاغذ در راه رسیدن به انتشاراتی‌ها/لغو اعمال بند 16 برای مطبوعات غیرفعال
با دو نیم شدن تیراژ چاپ نشریات در مازندران اعلام شد؛

حواله‌های کاغذ در راه رسیدن به انتشاراتی‌ها/لغو اعمال بند 16 برای مطبوعات غیرفعال

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بالارفتن قیمت کاغذ را سبب کاهش تیراژ و نصف شدن آمار نشریات و مطبوعات استان بیان کرد و گفت: به زودی حواله‌های کاغذ در اختیار انتشاراتی‌های مازندران قرار می‌گیرد تا در سال رونق تولید، تولیدات فرهنگی استان در حوزه نشر دوباره رونق یابد.

به گزارش مازند اصناف؛ عباس زارع طی گفت‌وگویی بالارفتن قیمت کاغذ را سبب کاهش تیراژ و نصف شدن آمار چاپ نشریات و مطبوعات استان بیان کرد.
 
وی افزایش قیمت دلار و بالارفتن قیمت تمام شده کاغذ را از دغدغه‌های حوزه فرهنگ در این روزها دانست و گفت: با هفت برابر شدن قیمت کاغذ، تیراژ نشریات مازندران 50 درصد کاهش پیدا کرده است.
 
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به حمایت و پیگیری استاندار مازندران برای برطرف شدن کمبود کاغذ در استان، خاطرنشان کرد: با پیگیری استانداری قرار شد از ظرفیت صنایع چوب و کاغذ مازندران برای برطرف شدن این معضل استفاده شود.
 
زارع ارائه حواله‌های کاغذ به فعالان حوزه نشر را راهکاری مناسب برای بهبود وضعیت نشر استان دانست و تصریح کرد: به زودی حواله‌های کاغذ در اختیار انتشاراتی‌های مازندران قرار می‌گیرد تا در سال رونق تولید، تولیدات فرهنگی استان در حوزه نشر دوباره رونق یابد.
 
وی همچنین از اجرایی نشدن بند 16 خبر داد و گفت: برای بهبود وضعیت اقتصادی نشریات، در حال حاضر مجوز مطبوعات و انتشاراتی‌های غیر فعال لغو نمی‌شود.
 
گفتنی است 16 روزنامه و 127 نشریه دارای مجوز در مازندران فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا