اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36430 مورخ:[1398-02-16 12:44:01]
 پرداخت 928 میلیارد تومان تسهیلات طی سال 97 به کشاورزان مازندران/نباید طرح‌های کشاورزی به انحراف برو
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

پرداخت 928 میلیارد تومان تسهیلات طی سال 97 به کشاورزان مازندران/نباید طرح‌های کشاورزی به انحراف برو

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه سال گذشته، 928 میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های مختلف کشاورزی استان توزیع شد؛ گفت: با نظارت بر اجرای طرح‌ها و پروژه‌های کشاورزی در استان، نباید بگذاریم طرحی به انحراف برود و در مسیر غیر کشاورزی حرکت کند.

به گزارش مازند اصناف؛ عزیزالله شهیدی‌فر در جلسه شورای کشاورزی استان در محمودآباد گفت: با توجه به فرارسیدن زمان برداشت محصولات پاییزه استان، کارشناسان مروج نسبت به ثبت مشخصات بهره‌برداران در سامانه جامع اطلاعات بهره‌برداران اقدام کنند تا مشکلی برای خرید محصول از کشاورزان وجود نداشته باشد.
 
وی خواستار افزایش و تجهیز مراکز خرید محصولات کشاورزی استان شد و افزود: مراکز خرید از آمادگی کامل برای تحویل محصولات کشاورزی کشاورزان استان برخوردار باشند.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به کشاورزان توصیه کرد: سمپاشی مزارع گندم خود را انجام دهند تا از بروز بیماری‌های قارچی جلوگیری شده و عملکرد محصول افزایش یابد.
 
 شهیدی‌فر از زراعت کلزا و سویا به عنوان محصولات مهم استان نام برد و متذکر شد: از دانه‌های روغنی هم در تامین روغن و هم در تامین کنجاله استفاده می‌شود.
 
 وی اظهار کرد: سال گذشته، 928 میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های مختلف کشاورزی استان توزیع شد که به طور متوسط، در هر روز کاری حدود 3 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات به کشاورزان و تولیدکنندگان مازندرانی پرداخت شده است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با تأکید بر لزوم نظارت بر اجرای طرح‌ها و پروژه‌های کشاورزی در استان، تصریح کرد: نظارت بر تمام مسایل مرتبط با بخش کشاورزی شهرستان‌ها بر عهده مدیران جهاد کشاورزی شهرستان است و نباید بگذاریم طرحی به انحراف برود و در مسیر غیر کشاورزی حرکت کند.
 
شهیدی فر به تنظیم بازار مرغ استان اشاره کرد و گفت: برای تنظیم بازار استان و جلوگیری از ضرر مرغداران، خرید مرغ از مرغداران آغاز شده و هر کیلوگرم مرغ به قیمت 11 هزارتومان از مرغداران خریداری می‌شود.
 
 وی یادآور شد: برنامه ریزی شده است تا اقلام ضروری مردم برای ماه مبارک رمضان تامین شود تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا