اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36428 مورخ:[1398-02-16 11:45:01]
نرخ زولبیا و بامیه مشخص شد/ پخت روزانه 50 هزار کیلو زولبیا و بامیه در مازندران
رئیس اتحادیه قنادان مازندران:

نرخ زولبیا و بامیه مشخص شد/ پخت روزانه 50 هزار کیلو زولبیا و بامیه در مازندران

رئیس اتحادیه قنادان مازندران با بیان اینکه روزانه 50 هزار کیلو زولبیا و بامیه در کارگاه‌های مازندران پخت و به بازار عرضه شود؛ گفت: قیمت‌ها در مقایسه با سال گذشته، 20 درصد افزایش داشته است که به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه بوده است و افزایش دستمزدی لحاظ نشده است.


به گزارش مازند اصناف؛ سیدابرهیم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص قیمت زولبیا و بامیه در رمضان امسال، اظهار کرد: نرخ امسال رولبیا و بامیه براساس درجه‌بندی واحدهای قنادی متفاوت است که بر اساس آن، قیمت زولبیا و بامیه ممتاز در داخل جعبه کیلویی 20 هزار تومان، درجه یک 18 هزار تومان و درجه دو نیز 14 هزار تومان است.

 
وی افزود: البته قیمت‌ها در مقایسه با سال گذشته، 20 درصد افزایش داشته است که به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه بوده است و افزایش دستمزدی لحاظ نشده است.
 
رئیس اتحادیه قنادان مازندران تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت خرما طی ماه رمضان امسال، تصمیم گرفتیم برای اینکه سفره مردم، خالی نماند، دستمزدی از بابت پخت نگیریم و سهمی هر چند کوچک در حمایت از وضعیت فعلی معیشت مردم داشته باشیم.
 
حسینی با بیان اینکه 300 کارگاه قنادی و 1200 واحد فروشندگی قنادی در مازندران مشغول فعالیت هستند، بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم روزانه 50 هزار کیلو زولبیا و بامیه در کارگاه‌های مازندران پخت و به بازار عرضه شود.

گفتنی است
قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه طی سال گذشته، درجه ممتاز 15 هزار تومان، درجه یک 12 هزار تومان و درجه دو 10 هزار تومان تعیین شده بود که حاکی از افزایش 5 هزار تومانی درجه ممتاز، 6 هزار تومانی درجه یک و 4 هزار تومانی درجه دو این محصول طی سال‌جاری دارد.
 
انتهای پیام/
» برچسب ها : , زولبیا , بامیه , قیمت , رمضان , 98 , گرانی , پخت , کارگاه , قنادی , زولبیا , بامیه , قیمت , رمضان , 98 , گرانی , پخت , کارگاه , قنادیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا