اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36416 مورخ:[1398-02-14 12:00:01]
 خرید تضمینی کلزا در مازندران آغاز شد+ قیمت خرید
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 خبر داد

خرید تضمینی کلزا در مازندران آغاز شد+ قیمت خرید

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با اعلام خبر آغاز خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در فصل زراعی جاری در استان مازندران طی روز جاری گفت: خرید دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف؛ سیدمحمد جعفری طی گفت‌وگویی اظهار کرد: از امروز شنبه 14 اردیبهشت‌ماه، عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در فصل زراعی جاری در استان مازندران آغاز شده است.


وی با بیان اینکه اولین مرکز خرید تضمینی کلزا در کارخانه آرد دستاس شهرستان ساری از امروز بازگشایی شد؛ ادامه داد: با تمهیدات صورت گرفته، در استان مازندران 23 مرکز، آمادگی لازم از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را دارند که در روزهای آینده با توجه به حجم کلزای ارائه شده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.


مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 خاطرنشان کرد: با تمهیدات اتخاذ شده، 18 مرکز خرید در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل و نور، عملیات خرید تضمینی کلزا در مازندران را آغاز خواهند کرد و 5 مرکز نیز در صورت لزوم به تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد.


جعفری به قیمت خرید دانه روغنی کلزا طی سال‌جاری اشاره کرد و گفت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با 2 درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 34 هزار و 398 ریال است.

وی تاکید کرد: در مراکز خرید تضمینی شرکت غله، دانه کلزا تا 10 درصد ناخالصی و 20 درصد رطوبت، قابل خریداری است و  به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای 10 درصد و افت ناخالص بالای دو درصد، به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.


مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با اشاره به اینکه خرید دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد؛ تصریح کرد: کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند، هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان‌ها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.


جعفری متذکر شد: در سال‌جاری، هیچ خرید تضمینی کلزا از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده‌اند، انجام نخواهد شد.


مدیرعامل شرکت غله منطقه 2 کشور به کشاورزان استان توصیه کرد: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا