اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36395 مورخ:[1398-02-10 09:58:01]
 آخرین جزئیات از قیمت و میزان کالاهای تنظیم بازار ماه رمضان در مازندران
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

آخرین جزئیات از قیمت و میزان کالاهای تنظیم بازار ماه رمضان در مازندران

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آخرین وضعیت توزیع کالاهای اساسی و قیمت آن طی ایام ماه رمضان در سطح استان خبر داد و گفت: هیچ مشکلی در تأمین کالاهای اساسی این ماه وجود ندارد.

به گزارش مازند اصناف؛ سلیمان حاتم‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی ویژه ماه مبارک رمضان در مازندران اظهار کرد: ستاد تنظیم بازار کشور، کالا‌های اساسی مشمول طرح ویژه توزیع در ماه مبارک رمضان را اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه با تصمیم اعضای ستاد تنظیم بازار کشور مقرر شد تا 30 هزار تن برنج با قیمت 7400 تومان توزیع شود، افزود: در شب عید، 822 تن برنج با قیمت مصوب دولتی به استان تخصیص پیدا کرد که بخشی از آن به استان حمل و ما بقی آن در حال حمل است که با پایان حمل آن امیدواریم در ماه رمضان با قیمت 4800 الی 5200 تومان بین شهروندان مازندرانی توزیع شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 140 هزار تن شکر شامل 120 هزار تن  برای صنف و صنعت و 20 هزار تن برای مصرف خانوار در سطح کشور در نظر گرفته شده است؛ بیان کرد: میزان 4 هزار و 822 تن شکر در قالب مصرف خانوار، صنف و صنعت با قیمت 3400 تومان از طریق شرکت غله منطقه دو کشور از طریق خرید از کارخانه شیروان استان خراسان شمالی برای توزیع بین شهروندان استان طی ایام ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد.

مسئول ستاد تنظیم بازار جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به تخصیص 30 هزار تن روغن از سوی ستاد تنظیم بازار کشور برای تامین بازار ماه رمضان، عنوان کرد: البته روغن به اندازه کافی در سطح استان وجود دارد و بنا است جهت کنترل قیمت‌ها در صورت لزوم وارد بازار شود که بر این اساس، قیمت روغن برای صنف و صنعت توسط کارگروه تنظیم بازار مصوب خواهد شد و روغن خانوار نیز با قیمتی معادل 10 درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود.

حاتم‌نژاد با اعلام اینکه حجم گوشت مرغ گرم توزیعی در این ماه، 15 هزار تن و حجم گوشت مرغ منجمد توزیعی 5 هزار تن از سوی ستاد تنظیم بازار کشور عنوان شده است؛ گفت: خوشبختانه با توزیع مرغ گرم دولتی طی ماه‌های اسفند و فروردین، قیمت‌ها در بازار شکسته شد و اکنون مرغ گرم با قیمت 11500 تومان در حال عرضه در واحدهای خرده فروشی استان است.

وی ادامه داد: مرغ منجمد هم با قیمت 10500 تومان توزیع خواهد شد که اکنون 150 تن مرغ منجمد در انبارهای پشتیبانی امور دام موجود است و در صورت نیاز و صدور مجوز، روانه بازار خواهد شد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در خصوص توزیع گوشت قرمز با بیان اینکه با هدف تنظیم بازار پروتئین مورد نیاز کشور، گوشت قرمز منجمد نیز توزیع خواهد شد؛ مطرح کرد: در حال حاضر سهمیه استانی و قیمت آن هنوز مشخص نشده است اما بنظر می‌رسد در کل کشور تا سقف 100 تن در استان‌ها قابل توزیع است.

مسئول ستاد تنظیم بازار جهاد کشاورزی مازندران به خرما به عنوان یکی دیگر از کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: در خصوص خرما نیز، قیمت مصوب تنظیم بازاری وجود ندارد؛ اما طبق هماهنگی انجام شده از سوی جهاد کشاورزی با استان‌های جنوبی، مقرر شد تا به میزان کافی با توجه به نیاز استان‌ها، توزیع شود.

به گفته وی، قیمت برخی میوه‌های پرمصرف در بازار نظیر گوجه، خیار، سیب زمینی و پیاز به نسبت هفته‌های اخیر متعادل‌تر شده است و امید می‌رود تا قیمت این اقلام با افزایش عرضه رو به کاهش یابد.

حاتم‌نژاد در پایان گفت: هیچ مشکل و نگرانی بابت تأمین اقلام مورد نیاز مردم طی این ماه مبارک وجود ندارد و تمامی تدابیر لازم در این خصوص پیش‌بینی و اقدامات لازم صورت گرفته است.

البته در حالی که در سال گذشته زولبیا و بامیه با قیمتی میان 12 الی 15 هزار تومان در سطح استان عرضه می‌شد، با توجه به افزایش مواد اولیه، قیمتی از سوی سازمان صنعت برای سال جاری اعلام نشده است و متعاقبا پس از تعیین تکلیف نرخ این کالا، اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا