اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36373 مورخ:[1398-02-07 10:21:01]
 تعمیر ۱۵۰۰ مسکن در مناطق سیل زده مازندران آغاز شد
مدیرکل بنیاد مسکن مازندران:

تعمیر ۱۵۰۰ مسکن در مناطق سیل زده مازندران آغاز شد

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با اشاره به آغاز بازسازی واحدهای تخریبی و تعمیراتی ناشی از سیل گفت: تعمیرات هزار و ۵۰۰ واحد و ساخت ۱۷۰ واحد تخریبی کلید خورده است.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد خانی نوذری درباره آخرین وضعیت مناطق سیل زده با اشاره به اینکه شش هزار و ۵۰۰ واحد براثر سیلاب در استان خسارت دیدند افزود: پنج هزار و ۷۰۰ واحد تعمیراتی و حدود ۶۰۰ واحد نیز احداثی و تخریبی بوده است.

وی با اشاره به معرفی دو هزار و ۴۰۰ نفر به بانک‌های عامل اظهار داشت: بانک‌ها در حال امضای قرارداد هستند و از بانک‌ها تقاضای تسریع در کارها را داریم تا روند کارها شتاب بخشیده شود.

وی مشارکت مردم را در اجرای کارها مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: انشالله بازسازی واحدهای تعمیراتی ظرف دو تاسه ماه آینده به پایان رسد.

خانی نوذری با اظهار اینکه تعمیرات هزار و ۵۰۰ واحد شروع شده است درباره بازسازی واحدهای تخریبی نیز گفت: تاکنون آوار برداری حدود ۱۸۰ واحد تخریبی انجام شده است و منتظریم تا نظام مهندسی و کانون کاردان‌ها، نظارت را عهده دار شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران صدور پروانه ساختمانی در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را از نیازمندی‌ها برشمرد و گفت: خوشبختانه مشکل تأمین منابع نداریم و هشت بانک برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به سیل زدگان اعلام آمادگی کرده‌اند و تاکنون سهمیه چهار بانک ابلاغ شده است.

وی از بانک‌ها خواست تا در زمینه ضامن به مصوبه دولت توجه داشته باشند.

وقوع دو سیل در مازندران هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به بخش‌های مختلف خسارت زده است./مهر

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا