اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36337 مورخ:[1398-02-02 13:26:01]
 قیمت مرغ به ۱۳ هزار تومان رسید

قیمت مرغ به ۱۳ هزار تومان رسید

چهارآیین نرخ کنونی هر کیلو مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان اعلام کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ برومند چهار آیین عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهارکرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۲۰۰ تا ۹ هزار و ۸۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان است.


وی قیمت کنونی مرغ در بازار را منطقی دانست و افزود: با توجه به وجود برخی مشکلات مبنی بر دریافت هزینه اضافه پشت بارنامه از مرغداران پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ ظرف روز‌های آتی در بازار افزایش یابد.

چهار آیین نرخ کنونی نهاده‌های دامی را نامتعارف و غیر منطقی برشمرد و گفت: هم اکنون هر کیلو کنجاله سویا با نرخ ۴ هزار و ۹۵۰ و ذرت یک هزار و ۷۵۰ تومان به مرغداران عرضه می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: شرکت‌های باربری وزارت راه و شهرسازی به سبب دریافت مبلغ مازاد پشت بارنامه اجحاف وحشتناکی در حق تولیدکنندگان انجام می‌دهند چرا که در پی اعتصاب‌های اخیر کامیون داران و افزایش هزینه ها، هزینه اضافی بر مرغداران تحمیل شده است.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۷ میلیون تن نهاده دامی وارد کشور شده است، افزود: سالانه ۷ میلیون تن نهاده دامی در بخش گوشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که پشتیبانی امور دام تنها ۲ میلیون تن از این میزان را تامین می‌کند و به ناچار مرغداران مجبورند مابقی نیازشان را از بازار آزاد تهیه کنند.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی برای فروش هر کیلو مرغ را غیر منطقی دانست و گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید از مسئولان انتظار می‌رود که براساس قیمت تمام شده واقعی نرخ مصوب را اعلام کنند تا اجحافی در حق مرغداران صورت نگیرد.

چهار آیین در پایان تصریح کرد: با توجه به افزایش ۲ برابری نرخ نهاده‌های دامی نسبت به ماه‌های اخیر و خرید نهاده با نرخ بالاتر از قیمت مصوب در بازار آزاد امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای مرغداران وجود ندارد./باشگاه خبرنگاران


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا