اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36330 مورخ:[1398-02-01 02:17:01]
کشف کلاهبرداری میلیاردی در مازندران

کشف کلاهبرداری میلیاردی در مازندران

جانشین فرمانده انتظامی مازندران، از کشف یک میلیارد ریال کلاهبرداری پیامکی در شهرستان بابلسر خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛حسن مفخمی شهرستانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری از کشف یک ملیارد ریالی کلاهبرداری پیامکی در شهرستان بابلسر خبر داد و اظهار کرد: در پی مرتجعه تعدادی از شهروندان شهرستان بابلسر به مراجع قضایی و انتظامی مبنی بر کلاهبرداری افرادی ناشناس از آنان با استفاده از سیستم بانکی کارت به کارت، موضوع در دستور کارپلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه‌جانبه، متهمان را که با بهانه برنده شدنشان در قرعه‌کشی سفر به عتبات عالیات از آنان کلاهبرداری کرده بودند شناسایی کردند.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران اضافه کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی، ماموران موفق شدند متهمان را که اهل و ساکن یکی از شهرستان‌های تهران بودند در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند.

مفخمی بیان کرد: متهمان در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به 10 فقره کلاهبرداری از مردم جمعا به مبلغ یک‌میلیارد ریال اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

وی تصریح کرد: یکی از جرائمی که امروزه در فضای مجازی باب شده و مبالغ بسیاری از هموطنان کلاهبرداری می‌شود کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک و تماس‌های تلفنی با عنوان برنده شدن در قرعه‌کشی و مسابقات برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی است.

جانشین انتظامی استان مازندران اظهار کرد: این افراد با برقراری تماس ویا ارسال پیامک با موضوع برنده شدن در قرعه‌کشی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی از قربانیان درخواست می‌کنند برای دریافت جایزه نقدی خود به دستگاه عابر بانک مراجعه کنند.

مفخمی با اشاره به اینکه نخستین شگرد این افراد تغییر زبان دستگاه‌های خودپرداز است و در پی این تغییر زبان با اغفال افراد رمز بانکی، شماره کارت، تاریخ انقضاء و cvv2 را از افراد دریافت کرده و از حساب قربانیان برداشت می‌کنند،گفت:کلاهبردارنی که در این حوزه فعالیت می‌کنند اکثرا دارای فن بیان قوی در مهندس اجتماعی هستند‌ و حتی به علت جرایم مختلف در زندان بسر می‌برند .

وی یادآور شد: شهروندان باید دقت داشته باشند تا فریب صحبت‌های شخص تماس گیرنده را نخورند و از حضور در پای دستگاه‌های عابر بانک برای اخذ موجودی یا دریافت حواله یا هر عنوان دیگری که شخص از آنها درخواست می‌کند به شدت پرهیز کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران در پایان با بیان اینکه برای واریز وجه به حساب عابر‌بانک ، نیازی به حضور صاحب کارت در کنار دستگاه خودپرداز نیست به شهروندان، توصیه کرد: به هیچ عنوان اطلاعات مهم حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و از ارسال اطلاعات حساب بانکی از جمله رمز اول یا دوم، کد CCV2، تاریخ انقضای کارت از طریق پیامک خودداری کنند./

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا