اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36327 مورخ:[1398-02-01 01:39:01]
 واحدهای صنفی آسيب ديده از سيل بايد با حمايت اصناف به چرخه كسب و كار بازگردند
رئيس اتاق اصناف ايران:

واحدهای صنفی آسيب ديده از سيل بايد با حمايت اصناف به چرخه كسب و كار بازگردند

به دنبال اقداماتي كه اتاق اصناف ايران از روزهاي ابتدايي وقوع سيل در استان گلستان، مازندران، فارس، لرستان، ايلام و خوزستان انجام داد، با همكاري بسيج اصناف كشور اقدام به برپايي دو گردهمايي در استان هاي گلستان و خوزستان كرد.

به گزارش مازند اصناف؛ به دنبال اقداماتي كه اتاق اصناف ايران از روزهاي ابتدايي وقوع سيل در استان گلستان، مازندران، فارس، لرستان، ايلام و خوزستان انجام داد، با همكاري بسيج اصناف كشور اقدام به برپايي دو گردهمايي در استان هاي گلستان و خوزستان كرد.


چهارشنبه۲۸ فروردین ماه با حضور روساي اتاق هاي اصناف، مسئولين بسيج و خيرين حدود ٢٠ استان این گردهمایی در اهواز برگزار شد. در اين مراسم كه تعدادي از اعضاي هيات رئيسه و دبير كل اتاق اصناف ايران نيز حضور داشتند، سعید ممبيني رئيس اتاق اصناف ايران ضمن خير مقدم به حاضرين و تشريح اقدامات اتاق ايران، گزارشي از سيل در خوزستان و تاثير آن بر زندگي مردم و حوزه هاي مختلف اقتصادي ازجمله كشاورزي، كسب و كار پرداخت.


ممبینی با اشاره به اینکه در خوزستان بالغ بر ۷۵۲ واحد صنفی آسیب دیده اند، گفت : ضمن اینکه ما همیشه برای اینگونه بحران ها دست کمک به اصناف و بازاریان دراز می کنیم، اما از دستگاهای دولتی که متولی جبران بعضی از خسارت هستند؛ انتظار داریم که اصناف را هم مثل سایر بخشهای دیگر که برای جبران خسارات آنان برنامه ریزی می کنند، در نظر داشته باشند.


وي هدف از اين همايش را استفاده از تواناييها و همكاري هاي خيرين اصناف در كمك به آسيب ديدگان و به ويژه برگشت آنها به خانه و كاشانه و نيز تقويت صنوف آسيب ديده بيان كرد و تصميم گيري در نحوه اقدام را موكول به بررسي و تصميم در هيات رييسه اتاق اصناف ايران با همكاري بسيج اصناف اعلام كرد.
در ادامه عسگري رييس سازمان بسيج خوزستان و حسن پور رييس بسيج اصناف كشور نيز مطالبي را بيان کردند.


همچنين آيت الله موسوي جزايري نماينده ولي فقيه در استان، شاهوارپور فرمانده سپاه ولي عصر سخنراني هاي خود ضمن تقدير از حضور ميهمانان مشكلات ناشي از سيل را بيان كردند.


شايان ذكر است روساي اتاق مراكز استان ها در ادامه ضمن بازديد از مناطق سيل زده از جمله ميدان ميوه و تره بار اهواز به بررسي نحوه مشاركت اصناف در موضوع همايش پرداختند./اتاق اصناف ایران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا