اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36296 مورخ:[1398-01-26 15:49:01]
تخصیص 450 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای جبران بخشی از خسارات کشاورزان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

تخصیص 450 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای جبران بخشی از خسارات کشاورزان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در سیل اخیر 73 هزار هکتار اراضی زراعی و 18 هزار هکتار اراضی باغی در مازندران دچار خسارت شدند؛ گفت:  450 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای جبران بخشی از خسارت های وارده به بخش کشاورزی استان در دستورکار قرار گرفت.

به گزارش مازند اصناف؛ شهیدی‌فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: با پیگیری‌های انجام شده در مرحله اول 158 میلیارد تومان در قالب کمک بلاعوض مصوب شد که تاکنون 50 درصد آن به استان تخصیص پیدا کرد.

وی  در جلسه کارگروه جبران خسارت های وارده به کشاورزی در پی وقوع سیل اخیر در مازندران که با حضور معاون عمرانی استاندار، فرمانداران و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های مازندران و نمایندگان بانک ها در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این کارگروه هماهنگی برای پرداخت سریع‌تر کمک‌های بلاعوض و تسهیلات کم بهره به کشاورزان خسارت دیده است.

 

شهیدی‌فر خاطرنشان کرد: با برآورد اولیه از خسارت سیل در مازندران، 587 میلیارد و 500 هزار تومان به کشاورزی استان خسارت وارد شد که بررسی‌های میدانی و کارشناسی صورت گرفته خسارت بیشتر از این عدد را نشان می دهد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: در بخش زراعت شامل برنج، گندم، جو و کلزا 124 میلیارد تومان، باغبانی شامل مرکبات، توت فرنگی و سیاه ریشه 271 میلیارد تومان، دام، طیور و آبزیان 665 میلیارد تومان و آب و خاک و امور زیربنایی و تاسیسات 126 میلیارد تومان خسارت وارد شد.

 

شهیدی‌فر بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده در مرحله اول 158 میلیارد تومان در قالب کمک بلاعوض مصوب شد که تاکنون 50 درصد آن به استان تخصیص پیدا کرد.

 

وی اضافه کرد: 450 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای جبران بخشی از خسارت های وارده به بخش کشاورزی استان در دستورکار قرار گرفت.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: در سیل اخیر 73 هزار هکتار اراضی زراعی و 18 هزار هکتار اراضی باغی در مازندران دچار خسارت شدند.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا