اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36286 مورخ:[1398-01-24 12:57:01]
 اعتراف به کارساز نبودن تنظیم بازار دستوری
در جلسه تنطیم بازار شهرستان نور مطرح شد

اعتراف به کارساز نبودن تنظیم بازار دستوری

نخستین جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان نور در سال 98 در حالی با حضور اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار شد که اعتراف به کارسازنبودن تنظیم بازار دستوری از موارد مطرح شده در این جلسه بوده است.

به گزارش مازند اصناف؛ رضا نائیج‌نوری  در نخستین جلسه ستاد تنظیم بازار این شهرستان در سال 98 که با حضور اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی و معیشتی، توزیع کالای اساسی یارانه‌ای برای کمک به اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر جامعه امری ضروری است و باید ادامه پیدا کند.

وی افزود: توزیع اقلام در شب عید رضایت مردم را در پی داشت و همین مردم انتظار دارند کالاهای اساسی همچنان با قیمت مناسب در اختیارشان قرار گیرد، کارمندان دولت نیز این انتظار را دارند.

معاون عمرانی فرماندار شهرستان نور، نظارت بر توزیع را شرط اساسی در توزیع عادلانه کالاهای یارانه‌ای دانست و بر نظارت جدی بر بازار تاکید کرد و خواستار احداث و راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی در شهرستان شد و گفت: این بازارچه‌ها سبب می‌شود تا تولیدکنندگان بومی و محلی، تولیدات خود را به آسانی در معرض نمایش و فروش برسانند، این امر به اقتصاد خانوارها کمک می‌کند.

رئیس اداره صمت شهرستان نور نیز در این جلسه از جذب و توزیع حدود 52 تن شکر، 82 تن مرغ گرم و 19 تن مرغ منجمد خبر داد و اظهار کرد: این مقدار توزیع به غیر از توزیع توسط اتحادیه تعاونی روستایی و فروشگاه‌های بزرگ است.


 

نادر انبیاء افزود: از 22 اسفند لغایت 19 فروردین 20 تن گوشت قرمز گرم و منجمد نیز در شهرستان نور جذب و توزیع شد.

وی گفت: در طرح نظارت نوروزی نیز یک‌هزار و 23 مورد بازرسی از اصناف انجام و 114 مورد پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و 795 میلیون و 330 هزار و 500 ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

* در طرح تنظیم بازار خیلی موفق نبودیم

معاون فنی و اجرایی جهادکشاورزی شهرستان نور نیز در این جلسه اظهار کرد: در طرح تنظیم بازار خیلی موفق نبودیم و به آنچه که هدف طرح بود نرسیدیم.

حبیب‌الله رنجبر با بیان اینکه منکر تاثیر این طرح نیستیم، تصریح کرد: هدف طرح شکستن و کاهش قیمت در بازار بود که در عمل چیزی مشاهده نکردیم اما عرضه کالا توانست به اقشار کم درآمد کمک کند.

وی افزود: با توجه به مصوبه دولت امسال ارز یارانه‌ای برای واردات گوشت و مرغ تعلق نمی‌گیرد و ارز نیمایی که نزدیک به بازار است پرداخت می‌شود که تاثیر چندانی در قیمت‌ها ندارد.

این مسوول اقتصاد دستوری کارساز ندانست اما در عین حال گفت: مرغداری‌هایی که دان یارانه‌ای دریافت می‌کنند باید خروجی مرغ با قیمت مصوب داشته باشند.

مسوول توسعه بازرگانی جهادکشاورزی شهرستان نور نیز در این جلسه اظهار کرد: در سال 97 حدود 142 تن مرغ گرم، 24 تن مرغ منجمد، 31 تن گوشت قرمز و 100 تن شکر و در سال 98 نیز تا کنون 10 تن مرغ منجمد جذب و توزیع شد.
محسن کلوانی با اشاره به اینکه هم اکنون یک‌کیلو و 400 گرم سویا یارانه‌ای به ازای هر مرغ به مرغداران تحویل می‌شود، افزود: مرغدار موظف است مرغ زنده را با قیمت 7 هزار و 600 تومان تحویل کشتارگاه دهد و در نهایت با قیمت مصوب 10هزار و 500 تا 11 هزار 500 تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل جوجه‌ریزی در اسفندماه به مرور شاهد کاهش قیمت هستیم و این روند تا خردادماه ادامه دارد اما از خرداد ماه مجدد به دلیل عدم جوجه‌ریزی در جنوب کشور و سیل‌های اخیر با افزایش قیمت مواجه می‌شویم.

مدیر تعاون روستایی شهرستان نور نیز در این جلسه از توزیع میوه شب عید(تنظیم بازار) در پنج مرکز توزیع شهرستان خبر داد و افزود: 41 تن و 454 کیلوگرم سیب و 34 تن و 141 کیلوگرم پرتقال توزیع شد و حجم تقاضا نیز به دلیل اختلاف زیاد قیمت با بازار بود.

فضل‌الله دهقان گفت: سیب ذخیره‌سازی غرب استان به مقدار 250 تن به شهرستان‌های غرب مازندران تحویل شد./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا