اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36284 مورخ:[1398-01-24 12:47:01]
 پلمب یک واحد کشتارگاه صنعتی به‌دلیل عدم تصفیه پسماند و ورود به کانال کشاورزی
رئیس محیط زیست میاندورود خبر داد

پلمب یک واحد کشتارگاه صنعتی به‌دلیل عدم تصفیه پسماند و ورود به کانال کشاورزی

رئیس محیط زیست میاندورود از پلمب یک واحد کشتارگاه صنعتی به‌دلیل عدم تصفیه پسماند و ورود آن به کانال آب کشاورزی خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سید محمود هادیان اظهار کرد: پیرو اخطاریه‌های قبلی و گزارش‌های رسیده به اداره محیط زیست مبنی بر ورود پسماند یک واحد کشتارگاه صنعتی به داخل کانال آب کشاورزی در بخش گهرباران، کارشناسان اداره محیط زیست وارد عمل شده و بررسی‌های لازم را به‌عمل آوردند.

وی بیان کرد: بعد از بازدید کارشناسان محیط زیست از این واحد مشخص شد این واحد صنعتی به‌دلیل رعایت نکردن ضوابط و ملاحظات زیست محیطی و غیرفعال بودن و عدم کارایی سیستم تصفیه خانه فاضلاب و هدایت پسماند خام بدون هرگونه عمل تصفیه به کانال کشاورزی و همچنین عدم مدیریت پسماند‌ها و ایجاد آلودگی زیست محیطی از منابع آلاینده و محیط زیست در منطقه باید برخورد لازم با آن انجام شود.

رئیس محیط زیست میاندورود، خاطرنشان کرد: قبل از انجام عملیات پلمب 24 ساعت به این مجتمع نسبت به راه اندازی کامل سیستم تصفیه خانه فاضلاب فرصت داده شد اما هیچ‌گونه اقدامی انجام نشد.

هادیان تاکید کرد: طبق ضوابط و قوانین و مقررات و براساس اجرای ماده 12 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و نیز ماده 8 آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند این واحد پلمپ شد.

 این واحد صنعتی که در بخش گهرباران میاندورود واقع شده است در سال 97 افتتاح شده بود و معلوم نیست وقتی تصفیه خانه آن فعال نبود چگونه مجوز شروع به کار و فعالیت را دریافت کرد./بلاغ نیوز

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا