اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36270 مورخ:[1398-01-19 14:21:01]
 اختلاف 4 هزار تومانی قیمت مرغ در بازار/ 11500 یا 15500؟!
رئیس سازمان صنعت مازندران خبری از بازار ندارد!

اختلاف 4 هزار تومانی قیمت مرغ در بازار/ 11500 یا 15500؟!

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در حالی قیمت هر کیلو مرغ به دست مصرف کننده را 11 هزار و 500 اعلام می‌کند که این قیمت در کف بازار به 15 هزار و 500 الی 16 هزار تومان رسیده است.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد محمدپور عمران طی گفت‌وگویی اظهار کرد: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور، واردات مرغ جهت ترمیم ذخایر و در راستای تنظیم و رفع نیاز بازار انجام خواهد شد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام این خبر افزود: این واردات توسط شرکت پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی و با تسهیل در ثبت و سفارش و اعطای مجوز دامپزشکی صورت خواهد گرفت.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به گزارش وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر کاهش قیمت جوجه یکروزه و تامین کلیه نهاده های مورد نیاز واحد های تولیدی گوشت، مرغ آماده به طبخ باید با قیمت مصوب و از قرار هر کیلویی 11500 تومان به دست مصرف کنندگان رسیده و رعایت این نرخ الزامی است.

محمدپور از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی کالا و خدمات مراتب را به تلفن 124 اعلام کنند.


کامران هاشمی رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص قیمت امروز هر کیلو مرغ در بازار استان گفت: امروز مرغ با قیمت هر کیلو 12 هزار و 600 تومان توزیع و با قیمت 13 هزار و 800 تومان به دست مصرف‌کنندگان رسید.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران در خصوص اظهار نظر رئیس سازمان صنعت مازندران در خصوص الزام فروش مرغ با قیمت مصوب 11 هزار و 500 تومانی، اعلام کرد: قیمت مرغ در حال پایین آمدن است و طی چند روز اخیر، قیمت مرغ از کیلویی 17 هزار تومان به زیر 14 هزار تومان رسیده است.

هاشمی بیان کرد: با روند فعلی، قیمت مرغ طی روزهای آینده، با طی روند نزولی به قیمت مصوب اعلامی نزدیک و نزدیک‌تر خواهد شد.

در حالی مسئولان سازمان صنعت استان و اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران از کاهش قیمت مرغ در بازار خبر می‌دهند که بنا به اظهارات خبرنگار ما در بازار و در برخی از خرده‌فروشی‌ها قیمت مرغ 15 هزار و 500 و در برخی از مغازه ها به 16 هزار تومان هم رسیده است که می طلبد مسئولان نظارتی به صورت میدانی وارد عمل شوند چه که قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده است.

برخی از مردم در گفت و گو با خبرنگار ما عنوان کردند با وجود قیمت بالا و سرسام آور گوشت قرمز که به مرز 120 هزار تومان هم رسیده بود دیگر قدرت خرید مرغ را هم ندارند.

مرجع: بلاغ

انتهای پیام/


» برچسب ها : , مرغ , گرانی , بازار , مازندران , سازمان , صنعت , قیمت , مرغ , گرانی , بازار , مازندران , سازمان , صنعت , قیمتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا