اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3627 مورخ:[1392-03-19 20:11:01]
 افزایش قربانیان درگیری‌ بنغازی به 70 کشته و 1020 زخمی/حمله به سفارت قطر در لیبی

افزایش قربانیان درگیری‌ بنغازی به 70 کشته و 1020 زخمی/حمله به سفارت قطر در لیبیدر حالی‌که منابع مستقل پزشکی شمار تلفات درگیری‌های بنغازی را 70 کشته و 1020 زخمی اعلام کرده‌اند، خبر می‌رسد که انفجار یک بمب سفارت قطر در طرابلس، مرکز لیبی را به لرزه درآورد.

به گزارش نجبا از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه دنیا الوطن، منابع لیبیایی به نقل از شاهدان عینی از وقوع یک انفجار قوی امروز یک‌شنبه در ساختمان سفارت قطر در طرابلس در پایتخت لیبی خبر داده و اعلام کردند که این انفجار احتمالا ناشی از پرتاب بمب به مقر سفارت قطر بوده است.

این شاهدان در ادامه تاکید کردند که پس از صدای انفجار ستون دود از داخل سفارت به برخاست.

اما در خصوص درگیری‌های مسلحانه در حالی‌که منابع رسمی لیبیایی آمار این درگیری‌ها را 28 کشته و 70 زخمی اعلام کرده بودند، منابع پزشکی مستقل در بنغازی اعلام کردند که شمار کشته‌های این درگیری‌ها 70 کشته و 1020 زخمی بوده است.

این درحالی است که شماری از شهروندان لیبیایی در منطقه «کویفیه» شهر بنغازی با تجمع در برابر مقر نیروها و گردانهای سپر لیبی وابسته به ارتش این کشور خواستار انحلال این نیرو و تسلیم سلاح‌های این عناصر به ارتش ملی لیبی شدند.

پس از درگیری‌های مسلحانه بنغازی اظهارات مطبوعات و رسانه‌ای بی‌شماری از کانال‌های مختلف لیبیایی پخش شده که کشور قطر را به دست داشتن در متزلزل کردن و تضعیف امنیت شهر بنغازی متهم کرده‌اند.

درگیری‌های مسلحانه بنغازی شب گذشته شنبه بین عناصر گردان انقلابیون سابق با تظاهرات کنندگانی روی داد که خواستار انحلال گروه‌های شبه نظامی بودند.

ده‌ها شهروندان لیبیایی در بنغازی که برخی از آنان مسلح بودند، بعد از ظهر روز گذشته قصد داشتند، عناصر گردانهای سپر لیبی را از پادگان خود بیرون کنند که به درگیری بین دو طرف منجر شد.

تظاهرات کنندگان لیبیایی شعار «ما می‌خواهیم شبه نظامیان را از شهر بیرون کنیم تا نیروهای نظامی جایگزین آنها شوند» را سر می‌دادند.

گردانهای سپر لیبی متشکل از انقلابیون سابقی که با نظام معمر القذافی در سال 2011 جنگیده بودند و به طور رسمی وابسته به وزارت دفاع لیبی هستند.

مقامات لیبیایی که برای تشکیل ارتش و پلیس حرفه‌ای با مشکل مواجه هستند، برای تامین امنیت مرزهای خود یا جلوگیری از بروز اختلافات قبیله‌ای از انقلابیون سابق کمک گرفته است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا