اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36232 مورخ:[1397-12-21 16:12:01]
 امسال افزایش قیمت شیرینی نداشته‌ایم/قیمت انواع شیرینی در آستانه سال نو
رئیس اتحادیه قنادان مرکز مازندران:

امسال افزایش قیمت شیرینی نداشته‌ایم/قیمت انواع شیرینی در آستانه سال نو

شیرینی و شکلات یکی از اقلام ثابت سفره‌های نوروزی ایرانیان است؛ کالایی که امسال شاید به نسبت سایر اقلام سفره نوروز، دستخوش تغییرات زیادی نشد و دسترسی عمومی به آن آسان‌تر از سایر اقلام است.


به گزارش مازند اصناف؛ شیرینی و شکلات یکی از اقلام ثابت سفره‌های نوروزی ایرانیان است؛ کالایی که امسال شاید به نسبت سایر اقلام سفره نوروز، دستخوش تغییرات زیادی نشد و دسترسی عمومی به آن آسان‌تر از سایر اقلام است و مثل آجیل، در زمره کالاهای لوکس قرار نگرفته است!

سیدابراهیم حسینی در خصوص بازار امسال قنادی‌ها در مرکز مازندران گفت: با وجود افزایش مواد اولیه پخت شیرینی، شکر و کارگر اما سعی کردیم با کاهش دستمزد، نرخ فروش شیرنی را ثابت نگه داریم تا تمامی اقشار مردم، قدرت خرید شیرنی را داشته باشند.

وی افزود: نرخ شیرنی شب عید امسال، قیمت سال گذشته است و هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته‌ایم.

رئیس اتحادیه قنادان مرکز مازندران خاطرنشان کرد: سود یک قنادی در فروش زیاد است و فروش زیاد در گرفتن سود کم است نه گران‌فروشی و ما بر این اساس، علیرغم افزایش هزینه‌ها با کاهش میزان سود قنادان، نرخ شیرینی را ثابت نگه داشتیم تا میزان فروش قنادان با توجه به افزایش قدرت خرید مردم بالا رود.

حسینی متذکر شد: نرخ قیمت شیرنی بسته به تنوع فراوان آن و همچنین پخت شیرینی‌های خانگی متفاوت است و برای هر سلیقه‌ای، با ذائقه و میزان هزینه‌کرد، شیرینی در بازار به میزان لازم وجود دارد.

وی بیان کرد: قیمت شکلات‌های ایرانی در بازار زیر 20 هزار تومان است و قیمت شکلات‌های خارجی نیز بسته به برند و نوع شکلات متفاوت است.

رئیس اتحادیه قنادان متذکر شد: قیمت آجیل مخلوط مناسبی که خانواده‌ها آن را بپسندند، حداقل 100 هزار تومان است.

با رصد میدانی خبرنگار ما از بازار مرکز استان نرخ شیرنی‌های خشک در آستانه سال نو در بازار مرکز مازندران از 16 تا 30 هزار تومان است.

گفتنی است نرخ هر کیلو شیرینی‌های خانگی که طرفداران خاص و پرشماری هم دارد، از 50 هزار تومان و در قنادی‌های بزرگ و لوکس تا 80 هزار تومان است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا