اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36200 مورخ:[1397-12-18 19:40:01]
 بازار کیف و کفش افتضاح است!/ تسخیر وجب به وجب پیاده‌روهای خیابان قارن توسط دستفروشان/گلایه کسبه به گوش کسی نمی‌رسد
رئیس اتحادیه کیف‌وکفش مرکز مازندران:

بازار کیف و کفش افتضاح است!/ تسخیر وجب به وجب پیاده‌روهای خیابان قارن توسط دستفروشان/گلایه کسبه به گوش کسی نمی‌رسد

 رئیس اتحادیه کیف و کفش مرکز مازندران گفت: مرکز اصلی بازار کیف و کفش در مرکز مازندران خیابان قارن در مرکز شهر است که ضمن اجاره بالای واحدهای صنفی این خیابان، پاساژهای تجاری متعددی نیز در آن ساخته شده که حجم زیادی از کسبه این صنف را به استقرار واحدهای کسبی‌شان در این خیابان کشانده است؛ اما متاسفانه در ایام پر تقاضای سال به‌ویژه ماه شهریور و اسفند که زمان بازگشایی مدارس و سال نو است؛ تمام بازار در قبضه دستفروشانی قرار می‌گیرد که تمام پیاده‌روهای این خیابان را وجب به وجب تسخیر کرده‌اند.

به گزارش مازند اصناف؛ ناصر گلزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما با ابراز گلایه از وضعیت موجود بازار اظهار کرد: وضعیت بازار کیف و کفش افتضاح است.

وی افزود: دستفروشان هم بازار را قبضه کرده‌اند و هم تمام پیاده‌روها را.

رئیس اتحادیه کیف و کفش مرکز مازندران خاطرنشان کرد: مرکز اصلی بازار کیف و کفش در مرکز مازندران خیابان قارن در مرکز شهر است که ضمن اجاره بالای واحدهای صنفی این خیابان، پاساژهای تجاری متعددی نیز در آن ساخته شده که حجم زیادی از کسبه این صنف را به استقرار واحدهای کسبی‌شان در این خیابان کشانده است؛ اما متاسفانه در ایام پر تقاضای سال به‌ویژه ماه شهریور و اسفند که زمان بازگشایی مدارس و سال نو است؛ تمام بازار در قبضه دستفروشانی قرار می‌گیرد که تمام پیاده‌روهای این خیابان را وجب به وجب تسخیر کرده‌اند.

گلزاده با اعلام ابراز گلایه و نارضایتی متصدیان واحدهای کسبی خیابان قارن و سایر خیابان‌های مرکزی شهر که بساط دستفروشان به کلی بازار کسبی این واحدها را با رکود مواجه کرده است؛ گفت: گلایه‌ها و اعتراضات ما به گوش کسی نمی‌رسد و این کسبه بازار هستند که متضرر می‌شوند.

وی با بیان اینکه در کنار رکود بازار طی سال‌جاری، امید کسبه به بازار شب عید بود که این بازار نیز با فعالیت گسترده و پرشمار دستفروشان و نیز راه‌اندازی نمایشگاه‌های متعدد، آبی را برای کسبه گرم نخواهد کرد؛ بیان کرد: تمامی کسبه خیابان‌های اصلی شهر که متحمل هزینه‌ها و اجاره بهای هنگفتی طی سال می‌شوند، از وضعیت حاضر گلایه‌مند هستند و کسی هم نیست به داد این کسبه برسد و این داستان هر ساله و همیشگی ما است.

رئیس اتحادیه کیف و کفش مرکز مازندران متذکر شد: در حال حاضر هم وضعیت بازار طوری است که چون دست مردم هم خالی است، از دستفروش بهتر خرید می‌کنند و فکر می‌کنند اجناس‌ آن‌ها جدا از کیفیت، ارزانتر است.

گلزاده عنوان کرد: در حال حاضر جنس در بازار نیست، تهیه جنس هم برای کسبه سخت شده است؛ چرا که تهیه مواد اولیه و چرم برای تولید سخت و گران شده است؛ از سویی دیگر هم اجناس قیمت‌شان بالا رفته است و این موضوع هم موجب رنجش فروشندگان شده است و هم خریداران و شرایط طوری است که تهیه اجناس برای کسبه هم سخت شده است.

به گفته وی، قیمت‌ها در مقایسه با سال گذشته، دو برابر شده است و فروش کسبه با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، بسیار کاهش یافته است و بازار امسال در کنار این عوامل، با فعالیت دستفروشان و نمایشگاه‌های موازی، راکد است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا