اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36163 مورخ:[1397-12-15 09:52:01]
پرداخت 300 میلیون تومان از معوقات کارگران نیروگاه زباله‌سوز نوشهر از منابع داخلی

پرداخت 300 میلیون تومان از معوقات کارگران نیروگاه زباله‌سوز نوشهر از منابع داخلی

شهردار نوشهر گفت: از منابع داخلی 250 الی 300 میلیون تومان از بدهی کارگران ساختمانی نیروگاه زباله‌سوز پرداخت می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ کارگران شرکت ساختمانی آژند مجری پروژه ساخت نیروگاه زباله سوز نوشهر بمدت پنج ماه است که حقوقی دریافت نکردند و از مسئولان خواستند تا نسبت به مطالبه خود که حقوق معوقه عنوان شده، رسیدگی کنند.

بدهی 10 ميلياردی شهرداری نوشهر به پیمانکار

باوجود اینکه شرکت ساختمانی آژند پیمانکار ابنیه نیروگاه زباله سوز نوشهر یکسال است از جیب خودش حقوق کارگران را پرداخت می‌کند اما هنوز شهرداری نوشهر به تعهدات ميلياردی خود عمل نکرده است.

در خصوص تجمع امروز کارگران طرح نیروگاه زباله سوز نشان می‌دهد که علیرغم واگذاری موقت شرکت ساختمانی آژند و انجام تعهدات مدیران این شرکت متاسفانه هنوز اقدام جدی برای پرداخت مالی از سوی شهرداری نوشهر صورت نگرفته و همین موضوع باعث اعتراض کارگران شده است.

شهردار نوشهر در این باره در گفت وگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به اینکه تاکنون برای پروژه نیروگاه زباله‌سوز نوشهر بیش از 80 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: پیمانکاران قطعا در پروژه‌ای به این بزرگی مطالباتی دارند که در حال رفع مشکل هستیم.

علی امانی که به گفته خودش از پایه گذاران این نیروگاه در سال 86 الی 92 بوده است تصریح کرد: بدهی به شرکت ساختمانی آژند 10 میلیارد تومان است که 2 میلیارد تومان آن هنوز مشاور تایید نکرده است و صورت وضعیت 5 الی 6 میلیارد تومان دیگر طی یک ماه گذشته به دست ما رسیده است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت به پیمانکار از منابع دولتی انجام می‌شود به تجمع امروز کارگران شرکت ساختمانی آژند اشاره کرد و افزود: برای اینکه از حاشیه سازی ها دوری کرده و بهانه به دست کسی ندهیم از منابع داخلی 250 الی 300 میلیون تومان از بدهی کارگران پرداخت می‌شود.

شهردار نوشهر ادامه داد: 100 درصد پول نصب تجهیزات داده شده است و تکالیف شهرداری برای انتقال خط برق و آب برای این نیروگاه انجام شده است و در حال حاضر هیچ تکلیفی از شهرداری در احداث زباله‌سوز وجود ندارد.

امانی که شهریورماه امسال مسئولیت شهرداری را قبول کرده است درباره اتمام این پروژه گفت: طی بررسی صورت گرفته در ابتدای شهریورماه امسال از نظر فنی اعلام شد که یک سال زمان نیاز دارد تا این پروژه به اتمام برسد.

وی اظهار کرد: به زودی بخش زباله سوز این نیروگاه بهره برداری می‌شود اما برق تولیدی از این نیروگاه زمان بر خواهد بود.

به گزارش بلاغ، پروژه احداث کامل نیروگاه ۲۰۰ تنی زباله سوز به متراژ 11 هزار مترمربع زیربنا و 12 هزار مترمربع محوطه سازی شامل احداث مخزن زباله به ارتفاع 35 متر با اسکلت بتنی و سالن بویلرها، سوله های تفکیک و آموزش، دودکش بتنی به ارتفاع حدود ۶۵ مترطول و جندین سازه مرتبط دیگر می باشد که در حال ساخت است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا