اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36120 مورخ:[1397-12-01 22:41:01]
 40 هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید ذخیره شد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

40 هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید ذخیره شد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: بنا بر گزارش‌های دریافتی دولت میزان 40 هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نگرانی وجود ندارد.


به گزارش مازند اصناف؛ شمس الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما، در خصوص ذخیره سازی میوه شب عید، اظهار کرد: در سال جاری دولت تلاش کرده تا 40 هزار تن مرکبات را با سقف قیمتی 3 هزار و 100 تومان خریداری کند.

نماینده مردم رامسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حداقل مبلغ پرداختی برای خرید مرکبات به منظور ذخیره سازی شب عید 2 هزار و 800 است، تصریح کرد: تعاونی روستایی استان‌ها مامور شده‌اند تا میوه مورد نیاز شب عید را ذخیره سازی کنند، در کنار مرکبات سیب نیز ذخیره شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال جاری باتوجه به اینکه فضای صادراتی کشور مهیا بوده کشاورزان از جمله باغداران مرکبات وضعیت مطلوبی دارند، ادامه داد: در فصل برداشت قیمت مرکبات وضعیت مناسبی نداشت اما در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش قیمت بودیم، در حال حاضر قیمت مرکبات برای تولیدکننده و صادرکننده صرفه اقتصادی دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه دولت در فصل برداشت و زمانی‌که قیمت محصولات مناسب بود اقدام به خرید به منظور ذخیره سازی مرکبات شب عید کرد، خاطرنشان کرد: بنا بر گزارش‌های دریافتی دولت میزان 40 هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نگرانی وجود ندارد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا