اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36110 مورخ:[1397-11-30 13:28:01]
 آمار دقیقی از کارگاه‌های چوب شمال وجود ندارد
جانشین معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها:

آمار دقیقی از کارگاه‌های چوب شمال وجود ندارد

جانشین معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه قاچاقچیان چوب، بسیاری از چوب‌های خود را به کارگاه‌های چوبِ متخلف می‌فروشند و اگر این حلقه قطع شود، تأثیر زیادی در مهار قاچاق چوب پدید می‌آید؛ گفت: اکنون سازمان جنگل‌ها تصمیم گرفته است آمار جامعی از مصرف چوب کشور به دست آورد تا شکاف‌های اطلاعاتی و ناهمگونی‌های آماری برطرف شود.


به گزارش مازند اصناف؛ اسحاق عطایی در جلسهٔ شناسایی و سامان‌دهی کارگاه‌های تبدیل ثانویه چوب که در اتاق جلسات اداره کل منابع طبیعی نوشهر برگزار شد؛ اظهار کرد: شناسایی کامل این کارگاه‌ها و نظارت بیشتر بر آن‌ها، قاچاق چوب را کاهش می‌دهد.
 
وی افزود: قاچاقچیان چوب، بسیاری از چوب‌های خود را به کارگاه‌های چوبِ متخلف می‌فروشند و اگر این حلقه قطع شود، تأثیر زیادی در مهار قاچاق چوب پدید می‌آید.
 
جانشین معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: پس از توقف بهره‌برداری از چوب جنگل‌های هیرکانی، بعضی‌ها می‌گویند قاچاق زیاد شده و برخی می‌گویند تغییری نکرده است؛ که برای پاسخ به این سؤال باید آمار و اطلاعات دقیقی داشته باشیم.
 
عطایی تصریح کرد: در گذشته از صنایع بزرگ چوب، آمار خوبی داشتیم، ولی آمار دقیقی از صنایع کوچک نداشتیم و به نوعی از آن غافل بودیم.
 
وی بیان کرد: اکنون سازمان جنگل‌ها تصمیم گرفته است آمار جامعی از مصرف چوب کشور به دست آورد تا شکاف‌های اطلاعاتی و ناهمگونی‌های آماری برطرف شود.
 
عبدالرضا سنگاری نیز در این جلسه با بیان اینکه ساماندهی کارگاه‌های چوب ثانویه از گذشته دغدغه بود؛ گفت:  باید ببینیم چقدر از کارگاه‌های چوب مجوز دارند و چقدر ندارند؛ البته الآن هم تا حدی شناخت وجود دارد ولی باید دقیق و کامل شود.
 
 سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – نوشهر یادآور شد: با توجه به تعطیلی طرح‌های جنگل‌داری و وجود درختان شکسته و افتاده در جنگل، در دست داشتن اطلاعات و آمار واقعی کمک زیادی به حل مشکلات می‌کند.
 
وی تأکید کرد: باید نزدیک‌ترین کارگاه‌های چوب به جنگل شناسایی شود و آن‌هایی که مجوز ندارند ملزم شوند مجوز بگیرند.
 
انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا